Ako konflikty v rodine narúšajú imunitu u detí

Ako konflikty v rodine narúšajú imunitu u detí

Ako konflikty v rodine narúšajú imunitu dieťaťa? Mnohé deti majú problémy s imunitou. Na jednej strane vidíme u detí alergie, potravinové intolerancie, atopické ekzémy, kde imunita prehnane reaguje na banality v potrave, ktoré telo neohrozujú zápalovou reakciu a na druhej strane imunita si nevie dať rady s patogénom, ktorý naozaj ohrozuje zdravie dieťaťa. Táto nerovnováha v imunitnom systéme môže mať viacero príčin. A jednou z príčin prečo táto nerovnováha v imunitnom systéme vzniká a prehlbuje sa, je aj konflikty v rodine.

Čo je to konflikt? Konflikt je rozpor, nesúlad vyvolaný nedostatkom zhody a nedorozumenie. Konflikt v rodine vyvoláva psychický stres. Každý psychický stres spúšťa zápalovú reakciu. Vždy. Ak je konflikt dlhodobý a dostatočne intenzívny, stres zosilnie a s ním aj zápal. V tele sa pod vplyvom zápalov začne tvoriť látka, ktorá sa volá kyselina chinolínová.

Kyselina chinolínová sa začne v tele pod vplyvom psychického stresu a zápalu tvoriť nadmerne a:

  • hromadí sa v mozgu, kde pôsobí toxicky na nervové bunky, spôsobuje neurodegeneratívne ochorenia a zabíja nervové bunky
  • môže oslabiť ochrannú bariéru mozgu, ktorá chráni mozog pred jedmi a jedovaté látky dokážu prenikať do mozgu (napr. po vakcinácii)
  • zosilňuje zápal v mozgu
  • znižuje výkonnosť nervových buniek
  • podporuje nerovnováhu v imunite

Kyselina chinolínová blokuje vrodený imunitný systém, teda blokujú sa bunky zodpovedné za likvidáciu rakovinových buniek, či vírusov (cytotoxické bunky) a na druhej strane sa posilňujú adaptívny imunitný systém, ktorý neraz prehnane reaguje na bezvýznamné podnety ako zložky potravy (potravinové alergie).

A prečo vznikajú často konflikty? Jedným z možných dôvodov konfliktov je túžba ľudí brať iným ich pravdu. Vlastnenie pravdy je základná túžba každého z nás. Pravda je pre vás to čo vidíte, čo pozorujete, ako vnímate svet a aký máte naň názor. Pravda je pre vás to, čo považujete za reálne, možné. Ak začne niekto brať vašu pravdu, vaše videnie sveta, vzniká konflikt. Veď pravda je predsa váš majetok a budete si ho brániť. To isté platí ak aj vy začnete brať pravdu druhému človeku.

Pre nikoho branie jeho pravdy nie je príjemné. A napriek tomu, že to nie je ľudom príjemné, deje sa to veľmi často. Presviedčame iných ako sa mýlia, prečo si nemôžu myslieť to či ono, akí sú hlúpi keď si niečo myslia a podobne. Len si spomeňte ako sa cítite vy v takýchto situáciách.

Neraz to robíme, preto, že sa cítime ohrození pravdou druhých. Často vidím ako sa jeden člen rodiny snaží presvedčiť svojho partnera by zmenil životosprávu a on nechce. Lenže názory sa neraz presadzujú “nasilu”. Takto nevine vznikajú konflikty. Konflikty narušia komunikáciu medzi partnermi a kde vzniká konflikt vzájomná príťažlivosť (láska) ide pomaly do hája.

Narušenie harmónie v rodine vnímajú deti a najmä malé deti veľmi citlivo. Aktivujú sa v nich stresové a zápalové reakcie. Už tie môžu byť dostatočne silné na veľké zvýšenie tvorby kyseliny chinolínovej. Ak sa k tomu pridajú aj iné faktory podporujúce stres a zápal, nemožno sa čudovať, že je dieťa stále choré.

S prianím pevného zdravia pre Vás pripravil
Andrej Medveď a jeho team
www.andrejmedved.sk
www.weltfit.sk
www.abczdravia.sk
tel. 0911 295 859
andrej.medved9@gmail.com

Leave a Reply

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.