Akrolein môže zhoršiť zdravotný stav v zime

Akrolein môže zhoršiť zdravotný stav v zime

Prečo sa počas zimy neraz zhoršia zdravotné komplikácie nejedného chorého človeka?

Cez zimu mnohí chorí ľudia hlásia zhoršenie svojho zdravotného stavu. Akosi im to nejde do hlavy. Robia všetko tak ako doteraz, len im je horšie.

Jednou z možných príčin môže byť aj vykurovacia sezóna. Aj keď dnes už veľa domácností prešlo pri vykurovaní na spaľovanie zemného plynu, spaľovanie dreva a uhlia úplne nezmizlo. Ba dokonca sa neraz zvýšilo. Najmä dreva. Drevo sa  považuje za ekologický zdroj energie a mnohé domácnosti, teplárne a elektrárne ho začali spaľovať vo väčšom množstve. Na dedinách sa neraz stretneme aj so spaľovaním nepotrebných plastov.

Akrolein nebezpečná toxická látka

A práve spaľovanie plastov, dreva a uhlia produkuje veľa pre organizmus toxických látok. Medzi ne patria aj aldehydy. Medzi extrémne nebezpečné aldehydy patrí akrolein. je to látka s vysokým potenciálom poškodzovať organizmus.  Akrolein vzniká pri zlom spaľovaní dreva, uhlia a plastov. Dostáva sa do ovzdušia a cez dýchacie cesty do ľudského tela.

Akrolein je nebezpečný, lebo v organizme spúšťa:

  • oxidačný stres (oxidačný stres je vysoká tvorba voľných radikálov, ktoré poškodzujú bunky)
  • znižuje detoxikačnú kapacitu buniek
  • spúšťa zápaly

A teraz sa pozrime čo sprevádza všetky choroby:

  • vysoký oxidačný stres
  • zápaly
  • znížená detoxikačná kapacita

Akroleín je veľmi nebezpečný toxín zo životného prostredia s potenciálom spúšťať a podporovať zápaly. Ak rozmýšľate nad tým ako pomôcť organizmu zbaviť sa jedovatého akroleinu, doprajte telu dostatočné množstvo  (0,8-1g na 1kg optimálnej hmotnosti tela)  kvalitných bielkovín s obsahom cysteínu (napr. tvaroh, vajíčko), dobre vstrebateľný kurkumín a vitamín C . Kvalitný a dobre vstrebateľný kurkumín si môžete kúpiť tu: http://www.abczdravia.sk/kategoria/rastlinne-extrakty/neuracur/

a vitamín C, ktorý nedráždi žalúdok tu:

http://www.abczdravia.sk/kategoria/vitaminy/vitamin-c/

 

S prianím pevného zdravia pre Vás pripravil

Andrej Medveď a jeho team
tel. 0911 295 859
andrej.medved9@gmail.com

Leave a Reply

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.