Aloe vera gel 1l

Aloe vera gel 1l

To najlepšie z aloe vera v BIO kvalite

Aloe vera gél od Dr. Jacob´s

 • je vyrobené z čerstvých listov aloe vera v BIO kvalite
 • pochádza z ekologického poľnohospodárstva z Andalúzie
 • je obohatené o pyré z aceroly s prírodným vitamínom C, ktorý podporuje zdravie pokožky a imunitného systému
 • je samozrejme bez prísad a konzervačných látok a bez cukru

Aloe barbadensis Miller (pravé aloe) je jednou z najznámejších a po tisíce rokov veľmi cenenou rastlinou v mnohých kultúrach. Obsahuje veľa zaujímavých účinných látok, ktoré majú priaznivý účinok na ľudský organizmus.

Aminokyseliny v aloe vera

Gél z aloe vera obsahuje sedem z ôsmich esenciálnych aminokyselín, ktoré je nutné dodávať stravou, pretože ľudský organizmus ich nemôže produkovať. Napríklad sú to:

 • Isoleucín pomáha budovať svalstvo a posilňuje imunitný systém.
 • Leucín podporuje procesy hojenia.
 • Valín posilňuje nervy, aby sa mohol lepšie zvládať stres.
 • Lyzín stimuluje tvorbu kolagénu, ktorý dodáva našej pokožke pružnosť a spomaľuje jej proces starnutia.

 

Enzýmy v aloe vera

V géli Aloe vera sa našla celá séria enzýmov, napr. amyláza, fosfatáza, kataláza, celuláza a lipáza. Tieto enzýmy pomáhajú zabezpečiť, aby sa cukry, bielkovinyy a tuky z potravy optimálne strávili a využívali a tiež majú antioxidačný účinok, dokážu likvidovať voľné radikály v tele.

 

Sekundárne rastlinné látky v aloe vera

Gél z aloe vera obsahuje esenciálne oleje, saponíny, taníny a kyselinu salicylovú, ktoré majú protizápalové a antibakteriálne účinky a steroly, ktoré dokážu prirodzene znížiť hladinu cholesterolu.

 

Aloe vera účinkuje pri spálení od slnka lepšie ako kortizón

K tomuto záveru dospeli vedci z Univerzity vo Freiburgu. V štúdii sa zúčastnilo 40 jedincov so spálením kože na chrbte od UV žiarenia a následne sa liečili buď gélom aloe vera alebo komerčným krémom (napr. hydrokortizonom). Vedci zistili, že použitie gélu z aloe vera po 2 dňoch viedlo k významnému zmenšeniu začervenia kože spôsobeného UV žiarením a pôsobilo lepšie ako hydrokortizón, ktorý má nepriaznivé vedľajšie účinky ako je svrbenie, pálenie, podráždenie až poškodenie kože.

 

Aloe vera lieči popáleniny

Liečba popálenín je stále považovaná za zvlášť problematickú. Vedci z Mazandaran University of Medical Sciences porovnali, či aloe vera gél účinkuje lepšie ako sulfadiazín strieborný, ktorý sa používa najčastejšie pri hojení popálenín. K jeho nežiaducim účinkom patrí pretrvávajúca sivá pigmentácia kože, oneskorenie regenerácie kože a chronická dermatitída. Štúdia zahŕňala 30 pacientov s popáleninami druhého stupňa. U každého pacienta jednu popáleninu ošetrili so sulfadiazínom strieborným a ďalšiu s čistým aloe vera púdrom. Všetky tieto popáleniny ošetrené aloe vera sa vyliečili o tri dni rýchlejšie ako tie, ktoré boli liečené sulfadiazínom strieborným.

 

Aloe vera urýchľuje hojenie rán po operácii

Dr. Eshghi a jeho kolegovia rozdelili 49 pacientov, ktorí podstúpili operáciu hemoroidu na skupinu s placebom a skupinou s aloe. Bolesť rany u jedincov, ktorí boli ošetrení trikrát denne krémom z aloe vera, sa v priebehu dvoch dní výrazne zlepšila. Dokonca aj po 2 týždňoch sa dal zistiť rozdiel, a síce pacienti v skupine s aloe dostali omnoho menej liekov proti bolestiam. Okrem toho boli ich rany po 14 dňoch veľmi dobre zahojené, zatiaľ čo v skupine placebo polovica zranení nebola zahojená a bola dokonca zapálená.

 

Aloe vera zmierňuje kožné reakcie po ožiarení

Radiačné terapie pri rakovine sú často spojené s vážnym podráždením pokožky pri otvorených ranách. Štúdia publikovaná v Indian Journal of Palliative Care skúmala, ako gél z aloe vera ovplyvňuje zmeny na koži spôsobené ožarovaním. Štúdie sa zúčastnilo 57 pacientov s nádormi hlavy alebo krku, ktorí dostávali rádioterapiu. Jedna skupina bola denne ošetrená gélom z aloe vera, kontrolná skupina dostala iba štandardnú liečbu. Výsledkom štúdie bolo, že u pacientov liečených aloe vera gélom bolo výrazne menšie podráždenie kože a pacienti mali aj menej bolesti. Vedci dospeli k záveru, že gél z aloe vera má veľmi pozitívny vplyv na poškodenie spôsobené ožiarením.

Dokonca aj s kožnými ochoreniami, ako je dermatitída a psoriáza, ktoré väčšina lekárov klasifikuje ako nevyliečiteľné, môže byť aloe vera výborne použitá.

 

Aloe vera znižuje psoriázu

Výskumný tím z Malmo University Hospital vo Švédsku rozdelil 60 pacientov vo veku 18 až 50 rokov so stredne ťažkou psoriázou do dvoch skupín – jedna dostala krém s 0,5% extraktu aloe vera, druhá placebo. Na konci sa ukázalo, že extrakt z aloe vera viedol u 25 z 30 pacientov k výraznému poklesu psoriázy. Okrem toho prípravok s Aloe vera nespôsobuje žiadne vedľajšie účinky, a preto môže byť považovaná za bezpečný alternatívny liek na liečbu psoriázy.

 

Čistá sila rastlín pre vaše zdravie

Aloe vera gélová šťava od Dr. med. Jacob’s Medical je vyrobená prirodzeným špeciálnym procesom. Ten zaručuje nízku teplotu počas všetkých výrobných krokov vrátane pasterizácie za studena. Zozbierané listy sa spracujú do 24 hodín. Tak sa zachováva čerstvosť a kvalita dužiny Aloe vera – bez konzervačných látok a aditív, ako je kyselina sorbová, kyselina citrónová a kyselina askorbová.
Gélová šťava z aloe vera chutí obzvlášť osviežujúco, má mierne kyslá tón a je nielen vhodná ako nápoj, ale aj pre aplikáciu na pokožku.

 

Krásna pleť, ochrana proti oxidácii a posilnený imunitný systém

Obsiahnutý vitamín C z čerešne Acerola prispieva k nasledujúcim normálnym telesným funkciám:

 • tvorba kolagénu pre normálnu funkciu pokožky
 • ochrana buniek pred oxidačným stresom
 • funkcia imunitného systému

Udržateľné pestovanie

Aloe vera gélová šťava od Dr. med. Jacob´s pochádza z oblasti ekologického poľnohospodárstva v Andalúzii. Jednotlivé listy sa zbierajú ručne po najmenej troch rokoch. Zber sa robí s maximálnou starostlivosťou a opatrnosťou. To zaručuje, že rastliny zostávajú aj po zbere.

 

Zloženie: Aloe vera (Aloe barbadensis) 1 (95%), pyré z čerešne Acerola (5%). Z certifikovaného ekologického poľnohospodárstva.

 

Odporúčané dávkovanie: vypite denne 125 ml aloe vera gélu, najlepšie pred jedlom.

Recyklovateľná PET fľaša neobsahuje ftaláty a bisfenol A. Vyrobené v Nemecku.

 

Aloe vera gel si môžete zakúpiť tu: https://www.abczdravia.sk/kategoria/rastlinne-extrakty/aloe-vera-gel-bio-1l/

 

S prianím pevného zdravia pre Vás pripravil

Andrej Medveď a jeho team
www.abczdravia.sk
www.weltfit.sk
tel. 0911 295 859…….ak máte otázku bez hanby zavolajte
andrej.medved9@gmail.com

Leave a Reply

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.