Antioxidanty fungujú alebo nie?

Antioxidanty fungujú alebo nie?

Antioxidanty nefungujú a ak fungujú je to len placebo

Skúste sa opýtať ktoréhokoľvek lekára či antioxidanty fungujú pri zápaloch. Je veľká pravdepodobnosť, že dostanete odpoveď v duchu, ako znie nápis tohto článku. Pre väčšinu lekárov sú látky s antioxidačnými účinkami viac menej neúčinné a ich predaj považujú za biznis.

Ak by ste sa ale spýtali lekárov liečiacich psoriázu či problémy s kĺbmi, či doporučujú svojim pacientom kúpele povedali, by vám, že áno. Hlavne liečivé vody a bahná s obsahom sírovodíka by vám odporučili hneď. Kožiari by vám odporučili napr. kúpele Smrdáky.

V mnohých liečivých vodách sa nachádza sírovodík. Je to zapáchajúca látka, ktorá má typickú ničím nezameniteľnú arómu. Táto látka je rozpustná tak v tuku ako aj vo vode, preto sa dobre vstrebáva cez kožu. Málo kto však vie, že sírovodík je silný antioxidant. Jeho liečivý a protizápalový účinok je daný jeho antioxidačnočnou schopnosťou. Zápal je typický vysokou oxidáciou. Oxidácia je opakom antioxidácie alebo redukcie.

V liečivých vodák ako napr. v Smrdákoch, kde chodia napr. psoriatici je ich telo vystavené dlhodobému a silnému pôsobeniu antioxidantu s názvom sírovodík. To vedie k ukľudneniu a upokojeniu zápalov.

Keď nabudúce niekto bude tvrdiť, že antioxidanty nefungujú a je to len biznis, spýtajte sa ho či vie prečo napr. chodia psoriatici do kúpeľov ako sú napr. Smrdáky.

 

S prianím pevného zdravia pre Vás pripravil

Andrej Medveď a jeho team
tel. 0911 295 859
andrej.medved9@gmail.com

Leave a Reply

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.