Arónia – zdroj vášho šťastia a serotonínu

Arónia – zdroj vášho šťastia a serotonínu

Dnešná informácia bude pre mnohých šokom. Ukážem vám, ako si môžete zvýšiť množstvo tryptofanu v organizme a to bez toho, aby ste užívali viac bielkovín alebo doplnkov výživy s obsahom tryptofanu. Tryptofan je dôležitý pre tvorbu hormónu šťastia – serotonínu, ktorý zabezpečuje dobré nálady a koncentráciu. A zo serotonínu sa tvorí aj spánkový hormón melatonín. Preto je zodpovedný aj za dobrý spánok. Výroba serotonínu je blokovaná nedostatkom tryptofanu a aj zápalom.

Len nedávno sa zistilo, že tryptofan si človek dokáže aj vyrobiť. Vlastne nie človek, ale črevné baktérie. No potrebuje nato kyselinu chinovú. Prišlo sa nato, že keď sa zvýšil prísun kyseliny chinovej bola nameraná zvýšená hladina tryptofanu v moči. To znamená, že črevné baktérie ak majú dostatok kyseliny chinovej, vyrobia toľko tryptofanu ako sa dosiahne cez dopĺňanie vysokých dávok v doplnkoch výživy.

Kyselina chinová sa nadádza aj v arónii. Arónia zároveň obsahuje veľa protizápalových látok (napr. antokyány). Arónia-Elixír je fermentovaný koncentrát plodov arónie, bazy čiernej, šípok a byliniek. Je to ozajstný lahodný nápoj plný vitálnych látok a bez konzervantov. Zakúpiť si ho môžete tu:

https://www.abczdravia.sk/kategoria/rastlinne-extrakty/aronia-elixier-500-ml/

S prianím pevného zdravia pre Vás pripravil

Andrej Medveď a jeho team
www.abczdravia.sk
www.weltfit.sk
tel. 0911 295 859…….ak máte otázku bez hanby zavolajte
andrej.medved9@gmail.com

Leave a Reply

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.