Astma je v skutočnosti zápal

Astma je v skutočnosti zápal

Astmatici pozor. Po prečítaní tohoto článku sa vám zmení pohľad na antibiotiká.

V poslednej dobe sa aj u nás udomácňuje u astmatikov meranie oxidu dusnatého (NO) vo vydychovanom vzduchu. Prečo sa to vlastne robí?Astma je zápalové ochorenie, ktoré postihuje dýchacie cesty. Pri každom jednom zápalovom ochorení sa v bunkách veľa zmení. Jednou zo zmien je, že sa spustí tvorba oxidu dusnatého ( NO ).

Prečo sa to deje? Je to logický krok organizmu, ktorý mu má zabezpečiť prežitie. NO je zabijakom parazitov, bakterii a aktivátorom imunity. Je to teda plyn, ktorý má za úlohu spustiť zápal a zabezpečiť ochranu organizmu. Organizmus človeka bol kedysi ohrozovaný najmä baktériami a parazitmi. Preto ich usmrtenie bolo súčasťou úspešnej strategie prežitia. Táto stratégia zostala dodnes. Ak vošla do tela baktéria alebo parazit spustila sa tvorba oxidu dusnatého aby boli narušitelia zabití a zabezpečilo sa tak prežitie.

Astma a oxid dusnaý

Oxid dusnatý sa vyrába pri každom zápale. Čim je zápal silnejší tým sa oxidu dusnatého tvorí viac. Pri astme platí : čím viac NO vo vydychovanom vzduchu namerajú tým je zápal intenzívnejší. U zdravého jedinca by nemal byť vo vydychovanom vzduchu oxid dusnatý vôbec merateľný.

Ako má ale súvis zápal, astma a mitochondrie? Mitochondrie sú malé bunkové elektrárne. Vyrábajú pre naše bunky energiu, ale zároveň sú aj zdrojom voľných radikálov. Prečo spomínam voľné radikály? A čo to vlastne sú?

Voľné radikály sú malé agresívne častice. Ak ich je veľa dokážu v bunke aktivovať vysokú tvorbu oxidu dusnatého. Takto dokážú spúšťať a prehlbovať zápaly !!! Ak sa mitochondrie poškodia, začnú vypúšťať 60-80 násobne viac voľných radikálov do bunky a takto zvyšujú aj tvorbu oxidu dusnatého!!! Celé toto vytvorí ideálne podmienky pre vznik zápalov. Napr. Zníži sa aktivita imunity a umožní sa premnoženie patogénov alebo sa narušítolerancia imunity a vzniknú alergie.

Neraz rozvoj astmy podporia dokonca lieky. Ukážem Vám to na antibiotikách. Deti majú často kašeľ. S kašľom idú k lekárovi. A čo urobí lekár? No nasadí antibiotiká! Ale antibiotiká su zabijaci mitochondrií. Antibiotikami poškodené mitochondrie začnú chŕliť veľa voľných. Tie aktivujú tvorbu oxidu dusnatého a ten aktivuje zápal. Takto antibiotiká dokážu urýchliť nástup astmy! Ktovie prečo o tomto pacient nie je informovaný?

Zapamätajte si: Pri akomkoľvek zápale sa vždy tvorí oxid dusnatý. Oxid dusnatý zápal podporuje a udržuje v chronicite. Preto je pri znižovaní zápalov terapeutickým cieľom znížiť hladinu oxidu dusnatého. Pokiaľ bude jeho hladina vysoká, vždy bude držať zápal pri živote. Jedným z látok, kotré ho dokážu regulovať a tým regulovať zápal je GAMA TOCOFEROL. Je to silný vychytávač oxidu dusnatého. Túto cennú protizápalovú látku nájdete v TocoProtecte od Dr.Jacobsa. Možete si ho kúpiť tu: http://www.abczdravia.sk/kategoria/oleje/tocoprotect-olej-250-ml/

S prianím pevného zdravia pre Vás pripravil

Andrej Medveď a jeho team
www.abczdravia.sk
www.weltfit.sk
tel. 0911 295 859…….ak máte otázku bez hanby zavolajte
andrej.medved9@gmail.com

Leave a Reply

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.