Bolesť chrbta sa dá riešiť aj bez liekov

Bolesť chrbta sa dá riešiť aj bez liekov

Keď škola chrbta, znižuje trpké bolesti života

Ľudia majú zažitú predstavu, že voľnopredajné lieky sú bezpečné. “Veď ako by ich mohli predávať bez receptu,  ak by poškodzovali zdravie.” Medzi takéto lieky patria tie, ktoré obsahujú paracetamol. Teda liečivo používajúce sa na liečbu bolesti.

Bolesť chrbta často vyústi do ďalších problémov

Bolesť je čoraz častejším sprievodným javom moderného človeka. Je to najmä bolesť pohybového aparátu. Bolesti chrbta, kĺbov, šliach, väzív a u žien veľmi typické bolesti hlavy. Toto všetko “prinúti” ľudí používať lieky od bolesti. Samozrejme po užití týchto liekov bolesť vždy ustúpi. No keďže tieto lieky príčinu neodstránia, bolesť sa dostaví znova.

Roky užívania týchto liekov môže vyústiť do tráviacich ťažkosti so žalúdočnými vredmi. Vtedy sa nasadia lieky znižujúce pH žalúdka. Zväčša sú to lieky o značením PPI (inhibítory protónovej pumpy). Tieto lieky zabránia aby sa pumpovali protóny vodíka do žalúdočných štiav a tým zabraňujú tomu aby boli žalúdočné šťavy kyslé. Ak je pH žalúdka málo kyslé, je narušené trávenie. Pri narušenom trávení trpí celý organizmus podvýživou.

Ale tieto lieky môžu mať pre zdravie pacienta aj fatálne následky. Zmena pH žalúdočných štiav na menej kyslé môže vyústiť do gastrinómu. Toto nádorové ochorenie pankreasu produkuje gastrín, ktorý zvyšuje tvorbu žalúdočnej kyseliny. Aj takéto následky majú neškodné voľnopredajné lieky.

Ako som už písal, bolesť, najmä bolesť pohybového aparátu privedie ľudí k liekom. Namiesto toho, aby sa vydali cestou zmeny životného štýlu, kde navštívia dobrého fyzioterapeuta, oni sa vydajú na cestu utrpenia. Že niekedy táto cesta je vydláždená liekmi odstraňujúcimi bolesť tuší len málokto.

Ak trpíte bolesťami chrbta. Navštívte fyzioterapeuta. Ušetríte si mnohé bolesti v živote, ktoré môžu mať fatálne následky na váš život.

 

S prianím pevného zdravia pre Vás pripravil

Andrej Medveď a jeho team
tel. 0911 295 859
andrej.medved9@gmail.com

Leave a Reply

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.