Borélie – môžu spustiť sklerózu multiplex?

Borélie – môžu spustiť sklerózu multiplex?

Skleróza multiplex je chronické zápalové ochorenie – autoimunitné ochorenie. Skleróza multiplex je zápalové ochorenie centrálneho nervového systému, pri ktorom bunky imunitného systému ničia nervový systém – mozog a miechu. U pacientov so sklerózou multiplex sa v nervovom systéme vyskytujú početné zjazvenia (skleróza), ktoré potom blokujú normálny prenos signálu v nervových bunkách. Príznakmi sú :
– poruchy zraku
– spomalená koordinačná schopnosť kostrových svalov (poruchy chôdze), ktoré sa neskôr úplne zablokujú
-svalová slabosť

Len málo kto predpokladá, že toto ochorenie by mohlo mať infekčný pôvod. Pri infekcii je úlohou imunity zlikvidovať narušiteľa. Ak je ale imunita oslabená napr. v dôsledku stresu či nedostatku živín, imunita nedokáže úplne zlikvidovať narušiteľa. Patogény v bunkách spustia tvorbu jedovatých látok. A práve tieto jedovaté látky pomaličky spustia proces chronického zápalu.

Výsledkom, môže byť napr. vznik sklerózy multiplex. Väčšina ľudí si neuvedomuje význam výživy pre správne fungovanie imunity. Zabúdajú na to, že imunita je ako polícia. Ak jej nedáme dostatok živín na fungovanie, nebude mať silu na vykonanie svojej práce. Je to ako keď policajti majú mizerné platy a podplatí ich mafia. Vtedy mafia rozvráti celú spoločnosť.

Imunitné bunky tak ako všetky bunky potrebujú na svoje fungovanie živiny. Bez živín si nevyrobia energiu. Bez energie nebudú mať chuť plniť si svoje povinnosti tak ako človek bez energie si nedokáže plniť dobre pracovné povinnosti.

Jednou z najdôležitejších živín na dobré zásobovanie buniek energiou je horčík. Bez neho budú bunky lenivé. Platí to aj pre bunky imunitného systému. Kvalitný horčík si môžete zakúpiť tu: https://www.abczdravia.sk/kategoria/mineraly/multi-magnesium/

S prianím pevného zdravia pre Vás pripravil

Andrej Medveď a jeho team
www.abczdravia.sk
www.weltfit.sk
tel. 0911 295 859…….ak máte otázku bez hanby zavolajte
andrej.medved9@gmail.com

Leave a Reply

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.