Candida – prečo je nebezpečná?

Candida – prečo je nebezpečná?

Candida trápi v poslednej dobe čoraz viac ľudí. Candidy sú kvasinky. Následky premnoženia candidy bývajú rôzne a môžu vyústiť do mnohých závažných stavov ako zmeny psychiky či dokonca do chronickej únavy. Ako je to možné, že to môže končiť až takýmito fatálnymi následkami?

Candida potrebuje energiu

Candica ako každý jeden živý organizmus potrebuje energiu. Tú potrebuje každý, na tom by nebolo nič zvláštne. Problémom je ale to, čo candida vyprodukuje ako odpadový produkt svojho “trávenia”. Tým produktom sú aldehydy!

Aldehydy sú pre organizmus veľmi jedovaté látky, ktoré ho poškodzujú. Aldehydy vznikajú napr. pri premene alkoholu, ktorý pijeme a práve aldehydy sú zodpovedné za pocit “je mi zle”, ktorý poznáme po väčšej konzumácii alkoholu. Aldehydy sú ale nebezpečné aj preto, lebo znižujú detoxikačnú schopnosť organizmu, oslabujú bunky, oslabujú imunitu, spúšťajú zápaly a dokonca môžu poškodiť naše gény.

Pri candidovej infekcii by sme preto mali vedieť, ako posilniť systém, ktorý pomáha odstraňovať jedovaté aldehydy. Ak to neurobíme, môže sa stať, že aj po vyliečení candidy bude organizmus oslabený aldehydmi zle tolerovať aj minimálnu záťaž, stres a znečistenie. Navyše zápal spustený aldehydmi sa nemusí dostať pod kontrolu a môže spustiť vážne zdravotné komplikácie.

Moje odporúčanie:

  • prijmite dostatok kvalitných bielkovín ako napr. vajíčka
  • zvýšte prísun selénu
  • doprajte telu dostatok sekundárnych rastlinných látok ako napr. kurkumínu ako je Neuracur

http://www.abczdravia.sk/kategoria/rastlinne-extrakty/neuracur/

  • doplňte telu dostatok gamatokoferolu ako je TocoProtect  ako napr.

http://www.abczdravia.sk/kategoria/oleje/tocoprotect-olej-250-ml/

  • konzumujte dostatok zeleniny ( 400-500g) denne

 

 

S prianím pevného zdravia pre Vás pripravil

Andrej Medveď a jeho team
tel. 0911 295 859
andrej.medved9@gmail.com

Leave a Reply

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.