Chi-Cafe balance

Chi-Cafe balance

Hlavnou účinnou zložkou tejto kávy sú:

Káva pôsobí na organizmus stimulačne a ako antioxidant.

Rozpustné vlákniny sú potravou pre črevné baktérie a podporujú ich v ich raste a rozmnožovaní. Preto sa rozpustná vláknina nazýva prebiotikum (Prebiotikum je látka podporujúca rast dobrých baktérií – probiotických baktérií – v čreve). Bez dostatku rozpustných vláknin sa dobrým (probiotickým baktériám) v čreve nedarí. Pri správnej terapii na regeneráciu čreva by mali byť probiotiká dopĺňané dostatkom prebiotík ako sú rozpustné vlákniny. Bez vlákniny sa probiotiká nedokážu množiť a účinok probiotík sa tým môže rapídne znížiť. Medzi najkvalitnejšie prebiotiká patrí  akáciová vláknina. Nájdete ju vo všetkých výrobkoch rodiny káv Chi Cafe. Rozpustné vlákniny zároveň  slúžia aj ako látka vďaka ktorej sa z čreva dokážu vylučovať jedovaté látky, ktoré do čreva prichádzajú z pečene. Nedostatok rozpustných vláknin vedie k zníženej detoxikácii organizmu. Akáciová vláknina slúži aj ako „surovina“ na výrobu protizápalových látok v čreve, ktoré sa v čreve vytvoria  a protizápalovo pôsobia v celom tele

Minerály: Bežná káva spôsobuje stratu horčíka a vápnika zvýšením vylučovania močom. Chi-Cafe balance obsahuje tieto dva dôležité minerály horčík a vápnik. Minerály vápnik a horčík pôsobia  v tele zásadotvorne a stimulačne. Mnoho ľudí veľmi zle toleruje kávu. Chi-Cafe balance je veľmi mierna a veľmi dobre znášaná. Obsiahnutý horčík prispieva k normálnej duševnej a svalovej a nervovej funkcii a znižuje únavu. Vápnik podporuje normálnu funkciu tráviacich enzýmov. Vápnik a horčík tiež pomáhajú zachovať normálne kosti a zuby, ako aj normálny energetický metabolizmus.

Polyfenoly sú rastlinné látky so silným antioxidačným,  protizápalovým a protirakovinovým účinkom. Zároveň zabraňujú nadmernému premnoženiu „zlej-patogénej“ črevnej mikroflóry.

Guarana kofeín z bežnej kávy stimuluje organizmus rýchlo. To môže spôsobiť, že srdce bije rýchlejšie a nepravidelne, zvýši sa krvný tlak a kofeín môže podporiť vylučovanie vápnika a horčíka.  Kofeín v Chi-Cafe sčasti pochádza z tropického ovocia guarana. Uvoľňuje sa pomalšie, a tým je účinok Ch-Cafe miernejší a aj dlho trvajúcejší.

Bohatá na minerály a zásady. Chi-Cafe balance obsahuje minerály vápnik a horčík, pôsobí  v tele zásadotvorne a stimulačne. Tieto vlastnosti sú obzvlášť cenné pre športovcov, pretože tiež pozitívne ovplyvňuje energetický metabolizmus. Kofeín môže zlepšiť výkon (najmä pri vytrvalosti); polyfenoly, minerály a životne dôležité látky pomáhajú znižovať únavu svalov.

Prečo kávu s rozpustnou vlákninou? Rozpustná vláknina pomáha znižovať brušný tuk a zvyšovať pocit nasýtenia.

Americkí vedci (Hairston et al., 2011) skúmali po dobu 5 rokov vplyv rôznych faktorov životného štýlu na tukové tkanivo. Výsledky prekvapili aj samotných výskumníkov: Účastníci štúdie, ktorí zvýšili príjem rozpustnej vlákniny o 10 g, znížil sa im brušný tuk o 3,7%. Je potrebné poznamenať, že brušný tuk je obzvlášť nezdravý. Akáciová vláknina zvýšila pocit sýtosti (Cala et al., 2011), a tým účastníci znížili príjem kalórií počas 3 hodín po jedle. Akáciová vláknina môže takto podporiť kontrolu hmotnosti a chudnutie.

Chi-Cafe balance je viac ako len káva. Je to harmónia chuti a zdravia.

 

Chi-Cafe balance si môžete zakúpiť tu: https://www.abczdravia.sk/kategoria/kava-a-kakao/chi-cafe-balance-180g/

 

S prianím pevného zdravia pre Vás pripravil

Andrej Medveď a jeho team
www.abczdravia.sk
www.weltfit.sk
tel. 0911 295 859…….ak máte otázku bez hanby zavolajte
andrej.medved9@gmail.com

Leave a Reply

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.