Chi-Cafe classic

Chi-Cafe classic

Hlavnou účinnou zložkou Chi-Cafe classic sú:

Káva pôsobí na organizmus stimulačne a ako antioxidant.

Rozpustné vlákniny sú potravou pre črevné baktérie a podporujú ich v ich raste a rozmnožovaní. Preto sa rozpustná vláknina nazýva prebiotikum (Prebiotikum je látka podporujúca rast dobrých baktérií – probiotických baktérií – v čreve). Bez dostatku rozpustných vláknin sa dobrým (probiotickým baktériám) v čreve nedarí. Pri správnej terapii na regeneráciu čreva by mali byť probiotiká dopĺňané dostatkom prebiotík ako sú rozpustné vlákniny. Bez vlákniny sa probiotiká nedokážu množiť a účinok probiotík sa tým môže rapídne znížiť. Medzi najkvalitnejšie prebiotiká patrí  akáciová vláknina. Nájdete ju vo všetkých výrobkoch rodiny káv Chi Cafe. Rozpustné vlákniny zároveň  slúžia aj ako látka vďaka ktorej sa z čreva dokážu vylučovať jedovaté látky, ktoré do čreva prichádzajú z pečene. Nedostatok rozpustných vláknin vedie k zníženej detoxikácii organizmu. Akáciová vláknina slúži aj ako „surovina“ na výrobu protizápalových látok v čreve, ktoré sa v čreve vytvoria  a protizápalovo pôsobia v celom tele

Vápnik: káva Chi-Cafe classic obsahuje aj dôležitý minerál vápnik.

Polyfenoly sú rastlinné látky so silným antioxidačným,  protizápalovým a protirakovinovým účinkom. Zároveň zabraňujú nadmernému premnoženiu „zlej-patogénej“ črevnej mikroflóry.

Guarana kofeín z bežnej kávy stimuluje organizmus rýchlo. To môže spôsobiť, že srdce bije rýchlejšie a nepravidelne, zvýši sa krvný tlak a kofeín môže podporiť vylučovanie vápnika a horčíka.  Kofeín v Chi-Cafe sčasti pochádza z tropického ovocia guarana. Uvoľňuje sa pomalšie, a tým je účinok Ch-Cafe miernejší a aj dlho trvajúcejší.

Bohatá na minerály a zásady. Kým bežná káva vedie k strate vápnika, Chi-Cafe vápnik dodáva. Tri šálky Chi Cafe classic pokryjú 17,5% odporúčanej dennej dávky vápnika. Tieto minerály obsiahnuté v Chi-Cafe pomáhajú neutralizovať kyseliny z kávy. Pokiaľ ide o obsah zásad, jedna šálka zodpovedá približne 100 g zeleniny (podľa PRAL hodnôt).

Reishi  – huba nesmrteľnosti. Reishi obsiahnutá v Chi Cafe classic (Ganoderma lucidum), už dávno používa  tradičná čínska medicína ako liek pri mnohých rôznych indikáciách. Ganoderma pôsobí antioxidačne, protirakovinovo a stimuluje imunitný systém. Znižuje krvný cukor a cholesterol v krvi,  posilňuje pečeň. Tiež sú popísané protivírusové a antibakteriálne účinky huby reishi.

Prečo kávu s rozpustnou vlákninou? Rozpustná vláknina pomáha znižovať brušný tuk a zvyšovať pocit nasýtenia.

Americkí vedci (Hairston et al., 2011) skúmali po dobu 5 rokov vplyv rôznych faktorov životného štýlu na tukové tkanivo. Výsledky prekvapili aj samotných výskumníkov: Účastníci štúdie, ktorí zvýšili príjem rozpustnej vlákniny o 10 g, znížil sa im brušný tuk o 3,7%. Je potrebné poznamenať, že brušný tuk je obzvlášť nezdravý. Akáciová vláknina zvýšila pocit sýtosti (Cala et al., 2011), a tým účastníci znížili príjem kalórií počas 3 hodín po jedle. Akáciová vláknina môže takto podporiť kontrolu hmotnosti a chudnutie.

Chi-Cafe classic je viac ako len káva. Je to harmónia chuti a zdravia.

 

Chi-Cafe classic si môžete zakúpiť tu: https://www.abczdravia.sk/kategoria/kava-a-kakao/chi-cafe-classic-400g/

 

S prianím pevného zdravia pre Vás pripravil

Andrej Medveď a jeho team
www.abczdravia.sk
www.weltfit.sk
tel. 0911 295 859…….ak máte otázku bez hanby zavolajte
andrej.medved9@gmail.com

Leave a Reply

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.