Choroba je úpadok, zdravie rast

Choroba je úpadok, zdravie rast

Choroba je nepríjemná pre každého, hlavne ak pretrváva dlhšie alebo je chronická. Jednou z najväčších chýb, ktorých sa dopúšťajú chorí ľudia, je to, že sa snažia svoj zlý stav udržať v istom bode nefunkčnosti tela – choroby. Vo svete je všetko energia. Celý svet je v pohybe. Všetko rastie alebo padá. Nikdy pritom nič nestagnuje. Niekedy je pohyb malý ako napr. rast hory, alebo pohyb slimáka. Inokedy rýchly ako výbuch sopky. Ak aj niečo stagnuje, je to len začiatkom nového rastu alebo pádu.

Všetko živé je v pohybe

Ak by ste vyhodili do výšky kameň a mohli ho pomaly sledovať, videli by ste, že pokiaľ má kameň energiu letí hore, keď energiu stratí na chvíľu sa zastaví a potom spadne dole. Pádu predchádza stagnácia a strata energie. Zastavenie je len chvíľkové. To platí aj pre zdravie. Zdravie je tiež v pohybe. Buď rastie (sme zdraví) alebo padá (sme chorí). Podľa toho či sa oň staráme alebo nie. Lebo to o čo sa nestaráme, (u)padá.

Choroba je pád

Keď človek ochorie ide za lekárom. Ten mu povie, že sa pokúsi liekmi chorobu zastaviť. A človek – pacient sa teší. Veď nech ostanú veci aspoň také, aké sú. A tu je príčina neúspechu medicíny. Chcú veci zastaviť. Nechcú budovať. Nechcú dať zdraviu novú energiu, dynamiku. Oni riešia chorobu. A riešia ju zastavením, teda zdravie chcú zastaviť. Ale zastavenie je úpadok.

Ak máte odvahu, opýtajte sa svojho lekára, ako vám chce pomôcť, dať vášmu zdraviu novú dynamiku? Budete prekvapení, ako bude z vašej otázky prekvapený a ešte prekvapenejší budete možno vy z jeho odpovede. Preto začnite uvažovať nad tým, či tá medicína, ktorú máme dnes, dokáže veci riešiť.

S prianím pevného zdravia pre Vás pripravil

Andrej Medveď a jeho team
tel. 0911 295 859
andrej.medved9@gmail.com

Leave a Reply

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.