Chrípka alebo nie? … podobnosť čisto náhodná

Chrípka alebo nie? … podobnosť čisto náhodná

Podobnosť, ktorá nie je čisto náhodná, alebo keď si myslíme, že trpíme vírusovou infekciou a nie je to pravda

Nedávno som mal telefonát od jednej pani a vravela mi, že po stresovej situácii vždy dostane vírusovú infekciu. Prejavy, ktoré ju trápia sú totožné s chrípkou. Bolesti, zimnica, teplota a pocit “je mi zle”. Toto poznáte keď sa do vášho života vkradne chrípka. Lenže za týmito prejavmi typickými pre chrípku, vôbec chrípka nemusí byť. Zodpovednosť za prejavy typické pre chrípku neraz pochádzajú zo stresu z nadmernej tvorby oxidu dusnatého.

Oxid dusnatý som už vo svojich príspevkoch neraz spomínal. Je to plyn, ktorý je pre telo potrebný, ale ak sa tvorí vo vyššom množstve ako ho telo potrebuje, spôsobuje problémy. Jeho vysoká tvorba je pre telo stresom – záťažou. Ak pani zažila psychický stres, ten aktivoval enzým, ktorý nadmerne uvoľnil tento plyn. Oxid dusnatý následne v tele spustil tie prejavy, ako opisovala táto pani.

Aj vírusová infekcia aktivuje uvoľňovanie tohto plynu. Preto pri chrípke zažívame stavy ako každý pozná. Teplotu, bolesti, nechutenstvo, únavu a podobne. A prečo všetci po psychickom strese nemáme rovnaké príznaky ako prežila pani? Lebo pani dlhší čas trpí následkami stresu z nadmernej tvorby oxidu dusnatého. Jej “pohár trpezlivosti” je plný a pretiekol. Telo kolabuje. Aj malá stresová záťaž spôsobí pretečenie povestného pohára kolaps organizmu. Ten “pohár trpezlivosti” je napĺňaný poškodenými mitochondriami a tichými zápalmi. Tie masívne produkujú oxid dusnatý a otravujú telo.

Ak takýto človek pôjde k lekárovi a dostane lieky, tie ešte poškodia oslabené mitochondrie a z dlhodobého hľadiska situáciu ešte zhoršia. Lebo stres z nadmernej tvorby oxidu dusnatého sa nezisťuje, rovnako ako sa nezisťujú ani tiché zápaly či poškodenie mitochondrií. Tak takú dnes máme “špičkovú medicínu”. Ignorujú to, čo sa deje v tele trpiaceho človeka a používajú formulky politikov “S tým sa nedá nič robiť”, alebo “Musíte sa s tým naučiť žiť”. Neraz je pacient prekrmovaný liekmi a nikto netuší, kde je príčina jeho utrpenia.

Leave a Reply

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.