Cukrovka typu II.

Cukrovka typu II.

Totálne zlyhanie! Máme tu pandémiu a žiadne riešenie! Takto reaguje medicína na skutočné pandémie?!

Nedávno som v aute začul správu, kde povedali informáciu, že na Slovensku pribudne ročne 22 000 nových diabetikov. Povedali, že diabetes je v takých rozmeroch, že dnes máme pandémiu diabetu a niektoré lekárne sa rozhodli, že budú svojim klientom zadarmo merať cukor.

 

Ako teda vzniká cukrovka II.typu? Prečo nám pribúda ľudí s touto chorobou? Prečo máme túto pandémiu?

Cukor je pre bunku jedným z možných zdrojov energie. Bez energie bunka nemôže fungovať. Keď zjete akúkoľvek potravu obsahujúcu cukry ako napr. ryžu, tá sa rozloží na jednoduché cukry – glukózu. Glukóza sa vstrebe do krvi a ide na spálenie do buniek. Aby sa tam mohla dostať musí jej v tom pomôcť hormón inzulín. Ten je akýsi prevádzač glukózy na spálenie.

Aby sa z glukózy mohla vyrobiť energia musí sa glukóza dostať nielen do krvi, ale aj do bunky. Na toto slúži hormón nazývajúci sa inzulín. Po zjedení jedla začne glukóza prúdiť do krvi, telo to zaregistruje a vyplaví hormón inzulín. Inzulín má glukózu dopraviť do bunky na spálenie. Lenže toto sa pri diabete nedeje dobre. A tak sa glukóza začne hromadiť v krvi.

Vysoká hladina cukru v krvi je pre telo problém. Vysoká hladina cukru v tele spúšťa zápaly!! Telo reaguje na zvýšenú hladinu cukru zvýšenou tvorbou inzulínu aby cukor organizmus nepoškodzoval. No jedného dňa sa schopnosť tvoriť inzulín vyčerpá a pacient sa stane závislý od pichania si inzulínu. Kruh sa uzavrel. Ale prečo sa toto deje? Prečo sa stráca schopnosť prijímať zdroj energie v podobe glukózy? Telo sa zbláznilo?

Nie, telo sa nezbláznilo. Celé je to výsledkom dlhodobého zápalu v tele!!!! Áno ,aj diabetes je následkom zápalu v tele. Je to prejav chronického zápalu, ktorý roky v tele prebieha a nikto sa ho ani neunúva diagnostikovať. Bez zápalu by diabetes nikdy nevznikol.

A ako reaguje medicína? Myslíte, že začne pacientovi merať zápal? Myslíte si, že medicína začne učiť pacienta žiť tak aby ten zápal človek nemal? Nie! Samy nevedia čo so zápalmi. Totiž aj mnohé lieky tie zápaly podporujú!

Mimochodom, viete ako sa nazýva cukrovka II.typu? Starecká. Len kto vie, prečo ju majú dnes deti. Čoskoro ju asi premenujeme.

Ako prevencia a možná terapia zápalov sú vhodné látky nazývajúce sa polyfenoly. Bohatým zdrojom polyfenolov je aj granátové jablko. Polyfenoly z granátového jablka sú vynikajúcim prostriedkom na znižovanie zápalu v tele. Preto je ich pravidelná konzumácia vynikajúcim predpokladom, aby sme sa v tele zápaly nerozvíjali.

V jednej dávke (6ml) Granaforte od Dr.Jacobsa nájdete 500mg protizápalových polyfenolov z granátového jablka. Zodpovedá to dávke polyfenolov nachádzajúcich sa v cca 2 granátových jabĺčkach. Granaforte si môžete kúpiť tu: https://www.abczdravia.sk/kategoria/rastlinne-extrakty/granaforte-100-ml/

 

S prianím pevného zdravia pre Vás pripravil

Andrej Medveď a jeho team
www.abczdravia.sk
www.weltfit.sk
tel. 0911 295 859…….ak máte otázku bez hanby zavolajte
andrej.medved9@gmail.com

Leave a Reply

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.