Detoxikácia pri vysoko sacharidovej strave dobre nefunguje

Detoxikácia pri vysoko sacharidovej strave dobre nefunguje

Ako môže vysokosacharidová strava znížiť detoxikačnú schopnosť organizmu

Do tela sa nám každý deň dostávajú rôzne chemikálie. Sú to exhaláty z áut, lieky, látky z kozmetiky, umelé hormóny, pesticídy používané v poľnohospodárstve a podobne. Všetky tieto látky nazývame xenobiotiká. Xenobiotikum je látka, ktorá je telu cudzia.

Telo tieto látky rozpoznáva a snaží sa ich vylúčiť. Ak by zostávali v tele spúšťali by zápaly. Preto je schopnosť organizmu zbavovať sa týchto látok extrémne dôležitá.

Detoxikácia tela nefunguje bez enzýmov

Na zbavovanie sa xenobiotík má organizmus vymyslený systém. Xenobiotiká sa menia chemickými reakciami dovtedy, pokiaľ ich telo nie je schopné vylúčiť. Na tento proces chemickej premeny xenobiotík sú potrebné enzýmy.

Enzýmy sú bielkoviny, bez ktorých by chemické premeny neprebehli a platí to aj o chemických premenách xenobiotík. Ak tieto enzýmy nefungujú xenobiotiká sa zle vylučujú, ostávajú v tele a spúšťajú v tele zápalové reakcie.

Dnešná strava moderného človeka je jednosmerná a obsahuje najmä veľa sacharidov. A práve dnes tak často používané sacharidy môžu proces zbavovania sa jedovatých látok spomaliť čím prispejú k vzniku zápalov.

Sacharidy ako keksíky, čokolády, sladené vody ale aj nadbytok rýchlych sacharidov vedie k nadmernej tvorbe látky nazývanej oxid dusnatý a peroxid nitrid. Tieto látky dokážu zablokovať enzýmy odstraňujúce xenobiotiká.
Xenobiotiká ostávajú v tele a dráždia imunitu. Potom sa stane to, že človek zrazu môže odstať alergiu na nejaký liek alebo chemikáliu.

Vysokosacharidová strava je pre človeka extrémne nebebezpečná. Bohužiaľ dnes je štandardom stravovania západnej civilizácie. Následky sa dnes prejavujú v plnej sile. Len málokto si to však uvedomuje, že príčina mnohých problémov je spôsobená aj týmto faktorom.

 

S prianím pevného zdravia pre Vás pripravil

Andrej Medveď a jeho team
www.abczdravia.sk
www.weltfit.sk
tel. 0911 295 859…….ak máte otázku bez hanby zavolajte
andrej.medved9@gmail.com

Leave a Reply

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.