Fruktóza môže spôsobiť trápenie na záchode

Fruktóza môže spôsobiť trápenie na záchode

Čoraz častejšie sa stretávam s prípadmi, kedy ľudí trápia hnačky a vzápätí sa objavia zápchy. Človek je z toho zmätený. Nevie čo sa s ním deje. Raz berie látky s laxatívnym účinkom (látky, ktoré preháňajú) a potom zase látky, ktoré by mali stolicu zahustiť.

Nadúvanie, kŕče, plynatosť a nepohoda v bruchu sprevádzajú týchto ľudí v každodennom živote a prinášajú do ich života veľa komplikácii. Ľudia skúšajú vlákniny, probiotiká a iné zaručené prírodné liečivá. No úspech sa niekedy nedostaví. Prečo môže zlyhať koncept, ktorý sa u iných osvedčil?

Fruktóza – nie každý ju dokáže dobre vstrebať

Dôvodom môže byť fruktóza. Fruktóza je ovocný cukor, ktorý sa u 40-60% stredoeurópanov zle vstrebáva. Ak sa nedokáže dostať do tela, ostáva v čreve a má na svedomí vyššie popisované javy. Dokonca to môže vyústiť do zápalu slizníc.

Ovocie je u nás považované za kráľa zdravia. Bohužiaľ fruktóza mu túto povesť kazí. Ak máte podobné symptómy ako som popisoval vyššie obmedzte ovocie na minimum. Uprednostnite radšej zeleninu. Darmo bude konzumovať veľa probiotík a vláknin, keď príčina problému zostane neodstránená.
S prianím pevného zdravia pre Vás pripravil

Andrej Medveď a jeho team
www.abczdravia.sk
www.weltfit.sk
tel. 0911 295 859…….ak máte otázku bez hanby zavolajte
andrej.medved9@gmail.com

Leave a Reply

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.