Gamatokoferol a účinná detoxikácia

Gamatokoferol a účinná detoxikácia

Keď lieky bránia telu pri zbavovaní škodlivých látok

Škodlivé látky spôsobujú v tele mnohé chronické ochorenia. Spúšťajú v tele chronické zápaly, oslabovanie imunity alebo dokonca aj rakovinu. Choroby sú tak logickým následkom ich pôsobenia. Proces, zbavovania sa jedov a škodlivých látok, ktorý sa nazýva ľudovo nazýva detoxikácia sa odborne volá BIOTRANSFORMÁCIA.

Čo je to biotransformácia?

Biotransformácia, je premena a vylúčenie pre telo jedovatých látok. Tento proces sa skladá z 3 fáz:
I. fáza – jedy musia premeniť (transformovať) tak aby ich telo dokázalo vylúčiť.
II. fáza – premenené jedy sa naviažu na nosič, ktorý ich vylúči von
III. fáza – samotné vylúčenie jedu

Biostransformácia prebieha neustále a keď sa naruší, vznikajú problémy. Úlohou detoxikácie je obnoviť vylučovanie jedov do takej miery,že sa telo bude dobre zbavovať jedov.

Mnohé liečivá v tele stimulujú tvorbu oxidu dusnatého. Patria sem napríklad:

  • statíny (lieky na tvorbu cholesterolu)
  • lieky na vysoký krvný tlak a srdce ako ACE inhibítory či Beta blokátory
  • lieky na potenciu (viagra ale aj vysoké dávky arginínu)
  • antibiotiká

Ako ste si všimli všetko často predpisované a požívané lieky. Lieky zvýšia tvorbu oxidu dusnatého. A ten miluje enzýmy. Ale jeho láska nie je posilňujúca, ale deštrukčná. Je to ako žiarlivý partner. Oxid dusnatý svojho partnera – enzým, poškodzuje. Jednou z jeho obetí tohto násilia je aj enzým, ktorý sa podieľa na odstraňovaní jedov z tela. Tým enzýmom je cytochróm P450.

Ak sa cytochróm P450 poškodí, telo si nevie dostatočne transformovať (premienať) jedy a tie sa začnú hromadiť v tele. Je zaujímavé, že takto sa začnú hromadiť v tele aj užívané lieky a páchajú tam škody. Postupne dochádza k pomalej otrave organizmu. Lieky ktoré ľudia pravidelne užívajú tak “otrávia” telo človeka. Aj toto je jedna z príčin, prečo sa u chorých ľudí užívajúcich lieky postupne nabaľujú choroby a sú potrebné ďalšie a ďalšie lieky.

Gamatokoferol a jeho účinky

Jednou z najúčinnejších látok, ktoré dokáže likvidovať oxid dusnatý je gamatokoferol. Je to silný vychytávač oxidu dusnatého a tým aj ochranca enzýmov. Gamatokoferol sa tak podieľa na správnej detoxikácii. Gamatokoferol nájdete v TocoProtecte od Dr.Jacobsa. Môžete si ho kúpiť tu: http://www.abczdravia.sk/kategoria/oleje/tocoprotect-olej-250-ml/

 

S prianím pevného zdravia pre Vás pripravil

Andrej Medveď a jeho team
www.abczdravia.sk
www.weltfit.sk
tel. 0911 295 859…….ak máte otázku bez hanby zavolajte
andrej.medved9@gmail.com

Leave a Reply

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.