Helicobacter pylori – prečo si imunita nevie s ním poradiť?

Helicobacter pylori – prečo si imunita nevie s ním poradiť?

Človek si vyvinul pomerne dobré obranné mechanizmy, ktoré mu pomáhajú v boji s patogénmi. To isté platí aj pre helicobactera pylori. Na jeho usmrtenie si telo produkuje látku s názvom peroxinitrid. Mimochodom, je to jedna z najagresívnejších látok aké sa môžu v tele tvoriť. Je voľným radikálom.

Voľné radikály sú agresívne látky, ktoré okrem iného slúžia na zabíjanie patogénov. Preto sú prechodené chrípky nebezpečné, lebo časť nedoliečená vírusová infekcia donúti telo produkovať veľa voľných radikálov. Tie nepoškodzujú len patogény ale aj samotné bunky a spúšťajú zápaly.

Rôzne voľné radikály sú ale rôzne agresívne – jedovaté. Ak by som silu voľných radikálov prirovnal k výbušninám tak niektoré voľné radikály sú silné ako dynamit a spomínaný peroxinitrid je akousi atómovou bombou. Ako vidíte sila peroxinitridu je obrovská. Ako je teda možné, že helicobakter odolá tejto atómovej bombe?

Helicobacter pylori získava energiu z močoviny

Tak ako všetko živé aj helicobacter chce prežiť a tak si vyvinul úžasnú stratégiu na prežitie a popri nej sa ešte aj nažerie. Helicobacter získava energiu z močoviny. Tú získava z buniek sliznice žalúdka. Pri konzumácii močoviny si vyrába plyn s názvom oxid uhličitý. Je to plyn, ktorý pozná každý, lebo sa nachádza vo vydychovanom vzduchu. A práve tento plyn, ktorý vzniká pri “konzumovaní” močoviny neutralizuje jedovatý peroxynitrid.

Takúto geniálnu stratégiu si helicobacter vyvinul. Ale nemusíte zúfať. Príroda nás v tom nenechala v štichu. Dala nám k dispozícii látky, ktoré dokážu zabrániť aby si helicobacter dokázal tvoriť oxid uhličitý. Patrí medzi ne napr. kurkumín http://www.abczdravia.sk/kategoria/rastlinne-extrakty/neuracur/

Kurkumín dokáže eliminovať helicobactera. Okrem toho dokáže tlmiť zápaly na slizniciach, ktoré vznikli pôsobením helicobactera.
S prianím pevného zdravia pre Vás pripravil

Andrej Medveď a jeho team
www.abczdravia.sk
www.weltfit.sk
tel. 0911 295 859…….ak máte otázku bez hanby zavolajte
andrej.medved9@gmail.com

Leave a Reply

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.