Imunita – ohrozuje ju aj oxid dusnatý

Imunita – ohrozuje ju aj oxid dusnatý

Toto ste o imunite nevedeli. Prečítajte si článok a spoznajte dosiaľ nepoznanú príčinu oslabenia imunity.

Pri komunikácii s ľuďmi sa ma mnohí pýtajú ako posilniť imunitu. Ľudí s oslabenou imunitou pribúda a výsledkom môžu byť časté infekty alebo vznik rakoviny.

Imunita je komplexný systém a začína sa v tráviacom systéme. Aj žalúdočné kyseliny sú súčasťou imunity, lebo likvidujú baktérie, ktoré prídu do tela cez potravu. Súčasťou imunity sú aj rôzne enzýmy, ktoré sa v tele tvoria a ich úlohou je ničiť narušiteľov. Takýmto enzýmom je aj laktoperoxidáza. O tomto enzýme ste asi ešte nikdy nepočuli.

Tento enzým sa vylučuje do mliečnych žliaz , slinných žliaz alebo slizníc priedušiek . Je súčasťou vrodeného (nešpecifického) imunitného systému. Má silné antibakteriálne a protirakovinové účinky . Chráni nás napr. pred zápalmi dýchacích ciest, paradentózou, vznikom zubnému kazu alebo pred rakovinou.

Ak sa tento enzým poškodí, nemôže si plniť svoju ochrannú, imunitnú funkciu. Jednou z látok, ktoré poškodzujú tento enzým je plyn s názvom oxid dusnatý (vzorec je NO). Ak si oxid dusnatý sadne na tento enzým, enzým si prestane plniť svoju imunitnú funkciu.

Žijeme v dobe keď si telo pod vplyvom rôznych, tvorí nadmerne oxid dusnatý . Príčiny môžu byť rôzne ako:

  • stres
  • nadmerná psychická či fyzická záťaž
  • užívanie liekov
  • vysoký príjem dusičnanov
  • elektrosmog
  • chemikálie zo životného prostredia
  • vysoký príjem sacharidov

Nadmerná tvorba oxidu dusnatého je pre telo veľmi veľký problém a ak saho nevie zbaviť, oxid dusnatý pácha v tele škody. Napr. aj tak, že sa poškodzuje enzým, ktorý plní imunitnú – ochrannú funkciu.

Vitamín B12 dôležitý aj pre imunitu

Oxid dusnatý je v tele regulovaný vitamínom B12. Lenže ak sa vitamín B12 vyčerpá, nemá kto regulovať tento nebezpečný plyn (oxid dusnatý). Pre tieto vlastnosti je vitamín B12 silným protizápalovým hráčov v tele. Vitamín B12 v najčistejšj kvalite si môžete kúpiť tu: https://www.abczdravia.sk/kategoria/vitaminy/b12-metylcobalamin-mecobalactive/

 

Vitamín B12 pomáha telu zbavovať sa jedovatého oxidu dusnatého a prispieva k normálnej funkcii imunity.

S prianím pevného zdravia pre Vás pripravil

Andrej Medveď a jeho team
www.abczdravia.sk
www.weltfit.sk
tel. 0911 295 859…….ak máte otázku bez hanby zavolajte
andrej.medved9@gmail.com

Leave a Reply

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.