Je ovocie naozaj také zdravé?

Je ovocie naozaj také zdravé?

Po prečítaní tohto článku zostanú priaznivci ovocia a ovocných štiav v šoku. Ak ovocie veľmi milujete, radšej ho ani nečítajte!

Ovocie je považované za to najzdravšie čo nám príroda dala. Obsahuje dôležité vitamíny, minerály, vlákniny a protizápalové látky. V tomto smere je ovocie naozaj zdrojom vitality a života. Ale má to jeden háčik. Tým háčikom je fruktóza alebo inak povedané ovocný cukor.

V túžbe po chuťovom zážitku sa ľudia snažia dosiahnuť aby malo ovocie čo najväčšiu cukornatosť. Sladká chuť je pre ľudí lákadlom. Lenže fruktóza je pre mnohých ľudí doposiaľ nepoznaným jedom. Prečo?

40%-60% ľudí v strednej Európe (patrí sem aj Slovensko) zle vstrebáva ovocný cukor (fruktózu). Po zjedení ovocia fruktóza zostáva v čreve a vykrmuje patogénne bakteriálne kmene ako napr. yersínie, klostrídie a kampfilobakter.

Následkom sú: plynatosť, hnačky, poruchy imunity, depresívne nálady, únava, bolesti brucha, strata hmotnosti a podobne.

Len málo koho napadne, že to má na svedomí ovocný cukor. Ľudia, ktorí si dávajú svoje obľúbené ovocné šťavy si často neuvedomujú, že namiesto detoxikácie si môžu privodiť pravý opak. Zasvinia si telo jedmi.

Tento článok nie je nasmerovaný proti ovociu. Jedzte ho, ale jedzte ho čo najmenej sladké. Bobuľové ovocie ako čučoriedky, maliny, brusnice, černice, ríbezle, arónia, avokádo a podobne majú málo fruktózy a veľa protizápalových antokyánov.

Obmedzte sladké ovocie a ak si ho predsa dáte, radšej celé ako odšťavené. Šťava je zbavená cenných vláknin. Ak by ste mali chuť na skvelý a chutný ovocný nápoj je tu Arónia elixier od Dr.Jacobsa. Arónia má veľmi málo ovocného cukru. Navyše fermentovaním sa časť ovocného cukru stratí a vytvorí sa pravotočivá kyselina mliečna, ktorá črevu pomáha.

Tento nápoj si môžete kúpiť tu: https://www.abczdravia.sk/kategoria/rastlinne-extrakty/aronia-elixier-500-ml/

 

S prianím pevného zdravia pre Vás pripravil

Andrej Medveď a jeho team
www.abczdravia.sk
www.weltfit.sk
tel. 0911 295 859…….ak máte otázku bez hanby zavolajte
andrej.medved9@gmail.com

 

Leave a Reply

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.