Kadmium možná príčina zápalov kĺbov?

Kadmium možná príčina zápalov kĺbov?

Kadmium môže byť príčinou a podporovateľom zápalov kĺbov?

Reumatoidná artritída je zápalové ochorenie a postihuje čoraz viac ľudí. Vyznačuje sa bolestivými kĺbmi, znížením tvorby kĺbového mazu (synovie) a postihnutím kĺbov. Kĺby sa kĺžu vďaka „kĺbovému mazivu“, synoviálnej tekutine.

Keď sa skúmali sinoviálne bunky (nachádzajú sa v kĺboch) zistilo sa, že do týchto buniek prúdi viac kadmia v porovnaní s inými ťažkými kovmi ako bizmut, olovo, zlato či cín. Všetky tieto kovy sú pre telo nebezpečné a dokážu spúšťať zápaly. Ďalej sa zistilo, že ako náhle v kĺboch prepukol zápal, do buniek, ktoré vystielajú kĺby prúdi viac kadmia.

Teda zhrňme si to. Kadmium sa rado tlačí do buniek kĺbov, kadmium spúšťa zápal. Zápal ešte zvyšuje vstup kadmia do buniek. Zápal teda cez zvýšený vstup kadmia podporuje sám seba.

Jedným zo spôsobov ako sa zbavovať kadmia je pravidelná konzumácia arónie. Arónia obsahuje látky, ktoré pomáhajú telu zbavovať sa kadmia. A ak to chcete urobiť naozaj chutne, doporučujem vám Arónia aliexier od Dr.Jacobsa. Z jednej fľašky si pripravíte 15 litrov chutného a zdravého nápoja. Arónia elixier si môžete kúpiť tu: https://www.abczdravia.sk/kategoria/rastlinne-extrakty/aronia-elixier-500-ml/

 

S prianím pevného zdravia pre Vás pripravil

Andrej Medveď a jeho team
www.abczdravia.sk
www.weltfit.sk
tel. 0911 295 859…….ak máte otázku bez hanby zavolajte
andrej.medved9@gmail.com

Leave a Reply

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.