Krvný tlak, črevo a soľ spolu súvisia

Krvný tlak, črevo a soľ spolu súvisia

Nečakané súvislosti medzi soľou, črevom a krvným tlakom

Vysoký krvný tlak si väčšina ľudí spája s obezitou alebo stresom. Ale aj množtvo soli v potrave ovplyvňuje krvný tlak. Ale mechanizmus pôsobenia na ktorý prišli vedci len nedávno, zostane pre vás prekvapením.

Krvný tlak a črevná mikroflóra

Už dávno sa vie, že zloženie črevnej mikroflóry ovplyvňuje mnohé procesy v tele. Ľudia si zväčša črevo spájajú s imunitou. Nedávnymi štúdiami sa prišlo na to, že soľ ovplyvňuje aj zloženie črevnej mikroflóry a cez túto zmenu ovplyvňuje aj krvný tlak.

Ako je to možné? Prišlo sa na to, že niektoré typy baktérií nemajú radi veľa soli. Ich pokles v čreve vyústil do zmeny krvného tlaku. Ak sa však podali probiotiká, krvný tlak sa nezvýšil.

Zloženie črevnej mikroflóry ovplyvňuje nielen soľ. Aj pH čreva zohráva dôležitú úlohu. Nato aby sa darilo “dobrým baktériám”, musí byť črevo kyslé. Ak nie je kyslé, množia sa tam patogéne hnilobné baktérie. Veľmi dobrý spôsob ako si zabezpečiť zdravé črevo, je kombinácia pravotočivej kyseliny mliečnej a probiotík.

Lactirelle od Dr.Jacobsa obsahuje pravotočivú kyselinu mliečnu. Efektívne prekysľuje črevo a vytvára vhodné prostredie pre množenie telu prospešných baktérií. A ak sa doplnia kvalitné probiotiká ako napr. LaktoBifido od Dr.Jacobsa je pravdepodobné, že vaše črevo sa veľmi dobre zregeneruje po antibiotickej liečbe alebo inom stresovom období. Teito výrobky si môžete kúpiť tu: http://www.abczdravia.sk/kategoria/rastlinne-extrakty/lactirelle-100ml/

http://www.abczdravia.sk/kategoria/rastlinne-extrakty/laktobifido/

 

S prianím pevného zdravia pre Vás pripravil

Andrej Medveď a jeho team
www.abczdravia.sk
www.weltfit.sk
tel. 0911 295 859…….ak máte otázku bez hanby zavolajte
andrej.medved9@gmail.com

 

Leave a Reply

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.