Môžu antibiotiká spôsobiť bakteriálne nákazy?

Môžu antibiotiká spôsobiť bakteriálne nákazy?

Antibiotiká sú vo všeobecnosti považované za protibakteriálne. Ale najnovšie poznatky ukazujú aj ich odvrátenú tvár. Ako je to možné?

Antibiotiká účinkujú tak, že naručia bunkovú stenu baktérii vo fáze ich delenia. Baktéria tým zahynie. Zložitá bakteriálna stena chráni baktérie. Keď je zničená bakteriálna stena baktéria zahynie. Z tohto vychádza antibiotická liečba napr. penicilínu. Lenže baktérie si hľadali spôsob na prežitie a našli ho. Bakteriálnu stenu vymenili za jednoduchú membránu.

A baktériám to prinieslo úspech. Antibiotiká nemajú čo ničiť lebo tam nie je cieľ ich útoku. Veda dlhý čas ignorovala tento fenomén, lebo tieto formy baktérií sú veľmi ťažko zistiteľné.

Zároveň sa prišlo na to, že po nejakom čase si baktérie dokážu túto stenu vytvoriť a znova spustiť zápal. Takto sme cez dlhodobý prísun antibiotík u baktérií vytvorili predpoklady na to, aby v tele človeka prebývali kolónie týchto “nezistiteľných” baktérií. Pritom je len otázka času kedy si tieto baktérie opäť vytvoria bunkovú stenu a spustia zápal. A hádajte čo vám nasadí medicína?

Uňa de gato pomáha imunite odhaľovať tieto formy baktérií, ktoré pomerne úspešne unikajú pozornosti imunity.

S prianím pevného zdravia pre Vás pripravil

Andrej Medveď a jeho team
www.abczdravia.sk
www.weltfit.sk
tel. 0911 295 859…….ak máte otázku bez hanby zavolajte
andrej.medved9@gmail.com

Leave a Reply

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.