Narušená krčná chrbtica príčinou vzniku atopického ekzému?

Narušená krčná chrbtica príčinou vzniku atopického ekzému?

Ak čítate moje články možno ste si všimli, že veľmi často spomínam zápal. Je to preto, lebo telo v podstate nepozná iný mechanizmus ako riešiť svoje problémy. Zápal telu pomáha. Problém nastane vtedy ak sa zápal rozšíri a vymkne sa spod kontroly. Vtedy sa to prejaví ako choroba.

Dnes sú zápaly na vzostupe a jedným z prejavom týchto zápalov sú kožné problémy. Ľudia si problémy s kožou ihneď spoja s pečeňou alebo črevom. Mnohí si myslia, že zápal vzniká náhodou a môžu za to gény a náhodná zhoda okolností. Ale len málokoho, ak vôbec kohosi napadne, že za to môže krčná chrbtica. Tu je príbeh, ktorý porozprával jeden lekár, špecialista na mitochodnriálnu medicínu.

“Pani P.M., narodená v roku 1974, nás navštívila kvôli atopickej dermatitíde (zápal na koži, ekzém), ktorý mala od ranného detstva. Ako batoľa spala v polohe na kolenách, neskôr v polohe na bruchu (viď obrázok nižšie). Poloha na kolenách alebo na bruchu počas nočného spánku je typická pozícia detí s poškodením krčnej chrbtice.”

Ako je to možné, že sa takéto niečo udeje? Poškodením krčnej chrbtice, aj keď sa to bežne nezistí, spôsobuje telo sa preťažuje oxidom dusnatým. Je to plyn, ktorý ak sa tvorí nadmerne aktivuje imunitnú nerovnováhu. Posilní sa adaptívny imunitný systém a oslabí sa vrodený imunitný systém. Nadmerná aktivita môže vyústiť do zápalových reakcií na koži, ale aj alergií.

Takto sa človek borí celý život s problémami a nikoho nenapadne riešiť jeho krčnú chrbticu. Koľkí z vás mali ťažký pôrod, spadli ste na hlavu alebo ste mali rôzne úrazy, operovali vás a podobne. takto ste sa mohli dopracovať k drobným poškodeniam, ktoré sa vôbec neprejavia nejakou bolesťou. A vidíte aj takéto následky ako zápaly kože môžu mať svoje korene v krčnej chrbtici.

S prianím pevného zdravia pre Vás pripravil
Andrej Medveď a jeho team
www.andrejmedved.sk
www.weltfit.sk
www.abczdravia.sk
tel. 0911 295 859
andrej.medved9@gmail.com

Leave a Reply

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.