Nedostatok železa – môžu za to aj ťažké kovy

Nedostatok železa – môžu za to aj ťažké kovy

Máte nedostatok železa? Väčšina ľudí siahne po potravinách bohatých na železo. Ale je to správne? Vieme si takto doplniť dôležitý chýbajúci stopový prvok?

Väčšina ľudí si myslí, že to čo dajú do úst má pre nich význam. Lenže toto je omyl. Cesta živín je pomerne komplikovaná. Musia prejsť tráviaci trakt, musia sa vstrebať cez zdravé a neporušené sliznice, musia prejsť cez kontrolu v pečeni a cez dostať sa do buniek. Pokiaľ sa látka nedostane do bunky nemá pre telo veľký význam.

To isté platí pre železo. Železo sa musí vstrebať a naviazať sa na bielkoviny, ktoré ho dovezú do bunky. Aj keď máte dostatok železa, pokiaľ neexistuje prenášač, alebo je obsadený, železo sa do bunky nedostane. Toto je už desiatky rokov známa vec.

Prepravníky železa (transferín) sú neraz obsadené inými látkami, ktoré nedovolia železu aby nasadlo a mohlo byť dopravené na miesto potreby. Tými čiernymi pasažiermi sú olovo a hliník.

Napriek týmto poznatkom reálna medicína toto nerieši. Pri zistení nedostatku železa ignoruje tento fakt a pacientom predpisuje dávky železa. Je to krásna ukážka, ako zlyháva medicína napriek tomu, že sa neustále chváli, aká je moderná a vedecká. Ignorácia a neochota zavádzať nové poznatky majú svoj následok. Zhoršený zdravotný stav obyvateľstva.

Dokedy bude pokračovať tento nezmyselný zdravotnícky systém na úkor zdravia obyvateľstva? Kedy sa začne pri problémoch s nedostatkom železa riešiť napr. preťaženie ťažkými kovmi?

 

S prianím pevného zdravia pre Vás pripravil

Andrej Medveď a jeho team
www.abczdravia.sk
www.weltfit.sk
tel. 0911 295 859…….ak máte otázku bez hanby zavolajte
andrej.medved9@gmail.com

Leave a Reply

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.