Nielen antibiotiká spôsobujú rezistenciu

Nielen antibiotiká spôsobujú rezistenciu

Nielen antibiotiká

Podľa najnovších zistení sa viac ako 25% všetkych účinných látok používaných vo framaceutickom priemysle správa ako antibiotikum. Pritom sa vyslovene nejedná o antibiotiká! V poslednej dobre sa veľa pozornosti venuje baktériám, ktoré sú čoraz viac odolné voči antibiotikám.

Stav je tak vážny, že sa objavujú hlasy, ktoré nás varujú pred situáciou, ktorá bola pred 100 rokmi. Vtedy sme nepoznali žiadne antibiotiká a ľudia umierali na rôzne dnes už banálne choroby. Problém to môže byť pri obyčajných operáciách.

Ako sa lieky mimo antibiotík podieľajú na zvýšení odolnosti voči antibiotikám sa dnes ešte presne nevie. Každopádne ak sa pozrieme na to, koľkí ľudia užívajú lieky a koľko liekov, situácia je možno vážnejšia ako si myslíme. Najmä ak si uvedomíme že sem patria lieky ako antipsychotiká či lieky znižujúce kyslosť žalúdka, ktoré patria medzi najviac predpisované lieky v súčastnosti.

S prianím pevného zdravia pre Vás pripravil

Andrej Medveď a jeho team
tel. 0911 295 859
andrej.medved9@gmail.com

Leave a Reply

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.