Máte nízky krvný tlak a neviete prečo?

Máte nízky krvný tlak a neviete prečo?

Veľa ľudí trápi nízky krvný tlak. Tieto problémy môžu mať korene v zničenej črevnej mikroflóre. Aké je teda prepojenie črevnej mikroflóry a nízkeho tlaku?

V čreve sa nachádzajú kmene rôznych baktérií. Niektoré baktérie sú telu prospešné a profitujeme z nich a niektoré produkujú látky, ktoré nám neprospievajú. Prospešné baktérie držia na uzde tie ktoré nám neprospievajú. Nedovoľujú im aby sa premnožili. Keď si zničíme črevnú mikroflóru užívaním antibiotík, dlhodobým užívaním akýchkoľvek liekov vrátane hormonálnej antikoncepcie, stravy plnej éčok, konzumáciou rafinovaných potravín a cukru či stresom, môžu sa premnožiť kmene, ktoré produkujú histamín.

Nízky krvný tlak  a histamín

Histamín je telu vlastná látka. Jeho úlohou je okrem iného udržiavať nás v bdelosti, histamín sprostredkováva zápal, zvyšuje tvorbu žalúdočnej kyseliny, zvyšuje tep, spôsobuje kŕče v oblasti hladkého svalstva, histamín je zodpovedný za to že mávame pocit “je mi zle”, nadbytok histamínu je zodpovedný za prejavy alergickej reakcie alebo histamín aj rozširuje cievy. Ak sa v čreve premnožia E.coli či stafylokoky, začnú produkovať viac histamínu ako je pre telo “zdravé”. Nadbytok histamínu tak vyvoláva napr. pálenie záhy, nevoľnosť, búšenie srdca, kŕče v oblasti brucha. Rozšírenie ciev za ktoré je tiež zodpovedný histamín sa môže prejaviť nízkym tlakom.

Ak máte nízky tlak dajte si na poriadok črevo. Vynikajúcim prostriedkom je probiotikum od Dr.Jacobsa LaktoBifido. Okrem toho si neničte telu prospešné baktérie v čreve nadmerným užívaním liekov a potravín plných éčok.

 

S prianím pevného zdravia pre Vás pripravil

Andrej Medveď a jeho team
www.abczdravia.sk
www.weltfit.sk
tel. 0911 295 859…….ak máte otázku bez hanby zavolajte
andrej.medved9@gmail.com

Leave a Reply

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.