Obličkové kamene a nedostatok vitamínu A

Obličkové kamene a nedostatok vitamínu A

Môžu byť obličkové, žlčníkové kamene a kamene v močových cestách výsledkom nedostatku vitamínu A?

Naše telo je pokryté epitelovými bunkami. Epitel je tkanivo pokrývajúce alebo vystielajúce vonkajší a vnútorný povrch tela, telové a orgánové dutiny, je to výstelkové tkanivo, výstelka. Pre zdravie tohoto tkaniva je dôležitý vitamín A. Ak chýba začne sa epitel vysúšať a hrubnúť. Sliznice dýchacích, tráviacich a pohlavných orgánov ako aj močové cesty sa vplyvom nedostatku vitamínu A vysušujú a tvoria sa v nich trhliny. Odlupovaním odumretých buniek epitelov dochádza k zvýšenému výskytu zlčových, močových a obličkových kameňov.

Na dnes som si pre vás pripravil akciu. Všetky v tuku rozpustné vitamín y vrátane vitamínu E a A. K tomuto vitamínu je pridaný horčík? Prečo? Horčík je dôležitý aby ste si vedeli vyrobiť vitamín D3 zo slnka. Aj keď sa dnes už neslníte, mnohí ste krásne opálení. A ani opálené telo vám nemusí zabezpečiť dostatok vitamínu D3. Ak chýba horčík proces výroby vitamínu D3 sa neuskutoční.

Vitamín A vzbudzuje u ľudí obavy, lebo sa boja predávkovania. Predávkovanie je možné ak budete brať dlhodobo 500 000 I.E až 1 000 000 I.E vitamínu A denne. V jednej kvapke vitamínu DEKA je 800 I.E (240mcg). Mimochodom 100g treščej pečeni môže mať až 15 miliónov I.E vitamínu A. V ortomolekulárnej medicíne je terapeutická dávka 150 000 I.E a viac.

Deti potrebujú denne 1500-3500 I.E

Vitamín A spolu s ďalšími vitamínmi rozpustnými v tuku D, E, K si môžete zakúpiť tu:

https://www.abczdravia.sk/kategoria/vitaminy/vitamin-deka-20ml/

 

S prianím pevného zdravia pre Vás pripravil
Andrej Medveď a jeho team
www.andrejmedved.sk
www.weltfit.sk
www.abczdravia.sk
tel. 0911 295 859
andrej.medved9@gmail.com

Leave a Reply

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.