Oxid dusnatý spúšťač autoimunitných ochorení

Oxid dusnatý spúšťač autoimunitných ochorení

Môže byť oxid dusnatý spúšťačom autoimunitných ochorení?

Včera som písal o oxide dusnatom. Ak by ste chceli vedieť aké sú následky jeho nadmernej tvorby napr. v dôsledku užívania liekov, chronických infekcií, vakcín, pôsobenia ťažkých kovov či nadmernej psychickej či fyzickej záťaže, ukážem vám to na niekoľkých prípadoch. Dnes vám ukážem vplyv oxidu dusnatého na vznik autoimunitných ochorení.

Všimli ste si, že nám utešene pribúdajú autoimunitné ochorenia u všetkých vekových skupín obyvateľstva?

  • diabetes 1.typu
  • reumatidná artritída
  • hashimotova tyreotída
  • a podobne

A počuli ste laické vysvetlenie týchto chorôb? Ja áno a znelo takto : Imunita sa zbláznila a napáda vlastné tkanivá. V skutočnosti sa imunita vôbec nezbláznila.

Oxid dusnatý miluje aminokyseliny a najviac sa mu páčia 2 aminokyseliny: tyrozín a tryptofan. Animokyseliny sú stavebné kamene bielkovín a z bielkovín sa skladajú rôzne hormóny, tkanivá, orgány. Oxid dusnatý sa dokáže naviazať na aminokyseliny, ktoré miluje. Napr. naviaže sa na tyrozín. Vznikne tak látka s názvom nitrotyrosín a ten sa stáva súčasťou bielkovin, tkániv či orgánov. Nitrotyrosín dokáže spúšťať autoimunitné reakcie čiže zápal (imunita začne napádať bielkoviny kde sa nachádza) . Pri zápale sa ale tiež nadmerne tvorí oxid dusnatý. Ten znova vyhľadáva tyrozín a tvorí nitrotyrozín. Ten znova aktivuje autoimunitné reakcie. Nie je to nádherné?! Začarovaný kruh zápalu sa spustil. Čo si myslíte, zohľadňuje tento fakt medicína pri svojej liečbe? Poviem vám to, nezohľadňuje. Dokonca mnohé lieky používané v medicíne zvyšujú tvorbu oxidu dusnatého ako napr. lieky:

  • na znižovanie cholesterolu
  • lieky na potenciu
  • antibiotiká
  • na liečbu vysokého krvného tlaku
  • používajúce sa na liečbu kardiovaskulárnych ochorení

Dokonca ak dieťa po vakcinácii ochorie napr. na diabetes 1.typu (autoimunitný typ) je možné, že je to následkom práve zvýšenej tvorby oxidu dusnatého. Napr. ak je u dieťaťa zvýšená tvorba oxidu dusnatého , lebo zdedilo po mame poškodené mitochondrie ( tie zvyšujú tvorbu oxidu dusnatého), môže sa po vakcinácii spustiť autoimunitné ochorenie, lebo vakcína tiež zvýšuje tvorbu oxidu dusnatého. Keďže u nás sa laboratórne nezisťuje preťaženého oxidom dusnatým a ani poškodenie mitochondrií, vakcínu dostávajú aj tieto deti. To môže byť povestnou poslednou kvapkou na preťečenie pohára. Spustí sa chronický zápal. Samozrejme lekár, ktorý o tom nemá ani potuchy sa bude byť do pŕs, že to určite nemôže byť vakcínou.

Jedným z vitamínov, ktoré dokážu znižovať oxid dusnatý v organizme (likviduje ho) je gamatokoferol. Nájdete ho v Tocoprotecte od Dr.Jacobsa. Tento unikátny olej je tam veľmi dobrým pomocníkom nielen v prevencii ale aj liečbe zápalov. Tocoprotect má silné protizápalové účinky. Môžete si ho kúpiť tu:  https://www.abczdravia.sk/kategoria/oleje/tocoprotect-olej-250-ml/

 

Tento olej je mimoriadne vhodný pre tehotné a kojace matky.

 

S prianím pevného zdravia pre Vás pripravil

Andrej Medveď a jeho team
www.abczdravia.sk
www.weltfit.sk
tel. 0911 295 859…….ak máte otázku bez hanby zavolajte
andrej.medved9@gmail.com

Leave a Reply

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.