Môže oxid dusnatý spustiť upchávanie ciev?

Môže oxid dusnatý spustiť upchávanie ciev?

Oxid dusnatý neslúži len na rozťahovanie ciev. Oxid dusnatý je plyn a plní si v tele mnohé funkcie. Okrem iného rozťahuje aj cievy. Bez neho by sme neprežili. No má to jeden háčik, nesmie ho byť veľa. Ak je ho veľa správa sa inak. Prečo?

Oxid dusnatý miluje kovy. Mnohé enzýmy obsahujú kovy. Kovy ako mangán, meď, zinok či železo sú súčasťou enzýmov (napr. zinok je súčasťou tráviacich enzýmov). Mnohé enzýmy chránia bunky pred zápalmi a detoxikujú ich. Ak je v cieve veľa oxidu dusnatého začne vyhľadávať kovy, ktoré miluje a začne sa s nimi spájať – páriť. Akonáhle sa s nimi spojí, enzým sa stane neaktívny. Prestane si plniť svoju funkciu.

Ak sa poškodí väčšie množstvo ochranných enzýmov v cieve sa spustí zápal a proces aterosklerózy. Zvýši sa tvorba voľných radikálov (jedovaté chemikálie), ktoré poškodia cholesterol a spustí sa upchávanie ciev. Za upchávanie ciev ale nie je zodpovedný cholesterol, ale zápal.

Veľa ľudí žije vo svete zla a dobra. Nejde im do hlavy ako istá látka má potenciál byť tak dobrá ako aj zlá. Krásny príklad je aj oxid dusnatý. A paradoxom medicíny je, že jeho tvorbu zvyšujú mnohé lieky. A práve ich vedľajšie účinky sú postavené na vysokej tvorbe oxidu dusnatého.

Aj vitamín B12 obsahuje kov. Je ním kobalt. Kobalt je tiež miláčikom oxidu dusnatého. Preto ľudia užívajúci statíny, ACE inhibítory, Beta blokátory, lieky na potenciu či vyššie dávky arginínu často trpia nedostatkom vitamínu B12. Mali by si teda vitamín B12 dopĺňať. Vynikajúcim zdrojom biologicky aktívneho vitamínu B12 je MecobalActive od Dr.Jacobsa. Môžete si ho kúpiť tu: https://www.abczdravia.sk/kategoria/vitaminy/b12-metylcobalamin-mecobalactive/

Vitamín B12. zároveň pomáha regulovať množtvo oxidu dusnatého tak, aby nepoškodil zdravie človeka.

 

S prianím pevného zdravia pre Vás pripravil

Andrej Medveď a jeho team
www.abczdravia.sk
www.weltfit.sk
tel. 0911 295 859…….ak máte otázku bez hanby zavolajte
andrej.medved9@gmail.com

Leave a Reply

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.