Pozor aký kurkumín užívate

Pozor aký kurkumín užívate

Aj vy jete doplnky výživy aby ste mali drahý moč?

Užívanie doplnkov výživy by malo priniesť svojmu užívateľovi zlepšenie zdravia. Len málo kto však vie, že mnohé účinné látky sa zle vstrebávajú. Výsledkom je drahí moč a malá účinnosť. Medzi látky, ktoré sa zle vstrebávajú patrí aj kurkumín. Telo sa ho snaží vylúčiť už v žalúdku a neskôr v pečeni.

Kurkumín s fosfolipidom umožňuje telu lepšie využiť kurkumín

Aby sa to nedialo pridávajú výrobcovia ku kurkumínu piperín. Ten má znefunkčniť enzýmy, ktoré vylučovanie kurkumínu zabezpečujú. Výrobcovia tvrdia, že pridaním piperínu sa zvýši vstrebávanie kurkumínu do krvi.

Pozrime sa aké je to efektívne. Porovnáme to s kurkumín fosfolipidovým komplexom. Podávaním kurkumínových doplnkov by sa mala dosiahnuť čo najvyššia hladina kurkumínu v krvi. Aká bola efektivita podávania prípravkov?

  1. Pri dávke 2000mg kurkumínu s piperínom sa dosiahla koncentácia kurkuminu v krvi 80 ng/ml v krvi. Tieto prípravky sú bežne dostupné na trhu.
  2. Keď sa podalo 209mg kurkumín fosfolipidového komplexu (10x menšie množstvo kurkumínu ako s piperínom) koncentrácia kurkumínu v krvi bola 640 ng/ml (8 násobne vyššia !!!).
  3. A aká je hodnota bežného kurkumínu? Pri užívaní 2000mg bežného kurkumínu bez piperínu bola hladina kurkumínu v krvi 4 ng/ml. 2000mg kurkumínu sa nachádza v cca 60g korenia. Pre toto je použitie korenia na terapeutické účely nemožné!

Záver: Prijatie 10x väčšieho množstva kurkumínu s piperínom neprinieslo ani zďaleka takú efektivitu ako prijatie 200mg kurkumín fosfolipidového kompexu. Kukrumín fosfolipidový komplex nájdete v Kurkumín fosfolipid komplex od Dr.Jacobsa. V jednej dávke nájdete 200mg kurkumín fosfolipidového komplexu. Zakúpiť si ho môžete tu:  http://www.abczdravia.sk/kategoria/rastlinne-extrakty/curcumin-phospholipid/
Pozitívne účinky kukrumín foskolipidového komplexu na zdravie sa dokázal v 24 štúdiách na 1800 účastníkoch!

S prianím pevného zdravia pre Vás pripravil

Andrej Medveď a jeho team
www.abczdravia.sk
www.weltfit.sk
tel. 0911 295 859…….ak máte otázku bez hanby zavolajte
andrej.medved9@gmail.com

Leave a Reply

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.