Prečo deti trpia zápalmi už pred narodením?

Prečo deti trpia zápalmi už pred narodením?

Zápal sme dostali do vienka od prírody ako čosi, čo nám celé tisícročia pomáhalo prežiť. Zápal je reakcia tela na akékoľvek ohrozenie, neželaný mikroorganizmus alebo jedovatú látku.

Aj jedy zo životného prostredia spúšťajú v organizme zápal. A aké sú nebezpečné ukazuje štúdia , ktorá sa uskutočnila v roku 2013 (Lancet Respiratory Medicine). Počas štúdie sa v 12 štátoch EU sledovalo 74 000 žien. Zistilo sa, že znečistený vzduch poškodzoval deti už pred narodením. U detí v maternici spúšťal zápal.

Ako je to možné? Na jedy zo životného prostredia reaguje imunita podobne ako na neželanú baktériu. Okrem iného sa pri tejto reakcii uvoľňuje veľa voľných radikálov. Voľné radikály sú jedovaté látky, ktorých úlohou je pozabíjať neželané baktérie. Lenže tie v tele nie sú. Sú tam len neživé toxíny a neustále prúdia do tela.

 

Zápal podporujú aj jedy zo životného prostredia

Nepretržitý prúd jedov zo životného prostredia stimuluje vysokú tvorbu voľných radikálov. Tie začnú napádať bunky, spustia poškodzovanie a zápal. Nevýhodou mnohých zápalov je, že sa neprejavujú bolesťou, teplotou, či opuchom. A tak im nikto nevenuje pozornosť. Sú to akési tiché a studené zápaly. Tieto zápaly necítiť ale oslabujú celý organizmus. A čo na to medicína? Nič. Nerieši to. Nediagnostikuje to a čaká, kým sa prejavia nejakou chorobou.

Ako sa dá tomuto neželanému javu predísť? Zásobovať telo počas celého tehotenstva antioxidantami. Antioxidanty ničia voľné radikály a bránia poškodzovaniu organizmu a spúšťaniu zápalov!

A aké antioxidanty sú vhodné? Každého z vás napadne veľa vitamínu C. Lenže málo kto vie, že aj vitamín C sa mení na voľný radikál. Jediné látky, ktoré sa nemenia na voľný radikály sú sekundárne rastlinné látky. Tie sa oproti vitamínu C nikdy nedokážu zmeniť na jedovaté voľné radikály! Jednou z takýchto účinných sekundárnych látok sú polyfenoly z granátového jablka. Môžete si ich kúpiť tu: https://www.abczdravia.sk/kategoria/rastlinne-extrakty/granaforte-100-ml/

S prianím pevného zdravia pre Vás pripravil

Andrej Medveď a jeho team
www.abczdravia.sk
www.weltfit.sk
tel. 0911 295 859…….ak máte otázku bez hanby zavolajte
andrej.medved9@gmail.com

Leave a Reply

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.