Prečo je zmena stravy pri zápaloch dôležitá?

Prečo je zmena stravy pri zápaloch dôležitá?

Zápal je pre každého človeka strašiak. Málo kto si vie uvedomiť, že zápal neznamená len bolesť. Zápal môže mať rôzne prejavy a neraz si tie prejavy so zápalom ani nespojíte. Telo v skutočnosti nepozná iný spôsob ako riešiť svoje problémy len zápal. Pri zápale sa v tele toho mení veľa a okrem iného aj energetický metabolizmus.

Energetický metabolizmus je premena energie uloženej v potrave na bioenergiu, ktorú je telo schopné využiť. Ako zdroj energie slúžia:

 1. sacharidy
 2. tuky

Väčšina ľudí považuje sacharidy za optimálny zdroj energie. Toto platí keď si z nich viete vyrobiť energiu tzv. oxidáciou (“horením”). Pri oxidácii sacharidy “zhoria” a z jednej jednoty sacharidu sa vyrobí 36 jednotiek energie. Lenže zápal tento proces horenia zablokuje. Vtedy veľa sacharidov nevie zhorieť. (dokonca sa dajú merať látky, ktorý tomuto procesu horenia bránia).

Ale bunka energiu potrebuje. Aby energiu získala, sacharidy začne kvasiť. Pri kvasení sa vyrobí z jednej jednotky sacharidov len 4 jednotky bionergie!! Popri tom sa vyrobí veľa jedovatých látok vrátane ľavotočivej kyseliny mliečnej. Tej kyseliny, ktorá bunky prekysľuje.

Toto sa deje v organizme človeka postihnutého chronickým zápalom. Bunka iný spôsob výroby energie zo sacharidov nepozná. Buď horenie alebo kvasenie. Kvasenie sa prejaví ako:

 • únava
 • vyčerpanie
 • podráždenosť
 • apatia
 • depresívne nálady
 • poruchy koncentrácie
 • svalová slabosť
 • znížená odolnosť voči stresu
 • bolesť
 • znížený pracovný výkon
 • poruchy spánku

Toto sa deje pri zápale v bunke bez rozdielu veku, pohlavia, rasy a krvnej skupiny. Všetko sa to dá zmerať a dokázať aj laboratórne. Dokonca sa dajú zmerať aj látky, ktoré sú zvýšené keď sacharidy kvasia.

Ak niekedy píšem o tom, že treba výrazne redukovať sacharidy, nepíšem to preto, aby som vás obral o radosť zo života, o pôžitky z jedla a aby som narušil váš svetonázor. Píšem to preto, lebo som pochopil čo sa deje pri zápale. Pre mňa samotného bolo pochopenie toho, čo sa deje pri zápale ťažkou ranou môjho životného štýlu. Roky som veril, že nič zdravšie ako sacharidy neexistuje. 19 rokov som mal stravu postavenú na sacharidoch – bol som vegetarián.

Cieľom mojich článkov je vám dať informácie, ktoré vytvoria vo vás pochopenie toho, čo sa v tele deje. Vďaka tomu sa môžete dostať von z mnohých zdravotných problémov. Lebo každý problém v tele je spojený so zápalom a narušeným energetickým metabolizmom.

Samozrejme tí, ktorí so mnou nesúhlasíte, je to v poriadku. Bola by blbosť robiť to, čomu neveríte.

Koľko žien je unavených a trpí bolesťami hlavy a ide si dať svoj koláčik?

 

S prianím pevného zdravia pre Vás pripravil

Andrej Medveď a jeho team
www.abczdravia.sk
www.weltfit.sk
tel. 0911 295 859…….ak máte otázku bez hanby zavolajte
andrej.medved9@gmail.com

Leave a Reply

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.