Problémy s pečeňou nie vždy za to môže alkohol

Problémy s pečeňou nie vždy za to môže alkohol

Problémy s pečenou môžu byť rôzne a nie vždy musí byť príčinou alkohol.

Keď ľudia spomenú problémy s pečeňou, mnohí ľudia sa len pousmejú. Spájajú si ich totiž s alkoholom. Áno, aj alkohol je zodpovedný za problémy s pečeňou. Ale ako to, že problémy s pečeňou vznikajú aj u ľudí, ktorí ho nepijú a ani nejedia kvantum liekov?

Problémy s pečeňou spôsobujú aj voľné radikály

Jednou z príčin zhoršených pečeňových výsledkov sú voľné radikály. Voľné radikály sú drobné častice, ktoré poškodzujú organizmus. Telo má systém, cez ktorý ich dokáže neutralizovať. Sú to najmä enzýmy, ktoré voľné radikály zneutralizujú. Ak je však voľných radikálov veľa napr. ako dôsledok vysokosacharidovej stravy, voľné radikály spustia v pečeni zápal.

Následkom tohto zápalu sa udeje v pečeni jeden zaujímavý fenomén. Cukor sa zmení na tuky. Vám lekár povie, že máte stukovatenú pečeň. Keď to lekár zistí, jednou z viet, ktorú pravdepodobne budete počuť , že musíte zredukovať v potrave tuky. Ak mu uveríte a urobíte to, zhoršíte si priebeh ochorenia. Neznalosť lekára toho čo sa deje v pečeňových bunkách vyústi do ďalších komplikácii, ktoré môžu končiť cirhózou.

Moje odporúčanie je: nízkosacharidová strava, vysoký prísun kvalitných tukov, dostatočný prísun kvalitných bielkovín a látok podporujúcich tvorbu antioxidačných enzýmov chrániacich pečeň. Od mojich zákazníkov viem, že veľmi im pomáhal Sanacolon od Dr.jacobsa. Tento nápoj čistiaci tráviaci trakt vrátanne pečene si môžete kúpiť tu: http://www.abczdravia.sk/kategoria/rastlinne-extrakty/sanacolon-324g/

 

S prianím pevného zdravia pre Vás pripravil

Andrej Medveď a jeho team
www.abczdravia.sk
www.weltfit.sk
tel. 0911 295 859…….ak máte otázku bez hanby zavolajte
andrej.medved9@gmail.com

Leave a Reply

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.