Problémy so spánkom – trápi vás nespavosť?

Problémy so spánkom – trápi vás nespavosť?

Pri komunikácii s ľuďmi zisťujem, že asi z najviac podceňovaných problémov, ktoré ľudí trápia sú problémy so spánkom. V podstate len malé percento ľudí to považuje za problém. Skoro nikto tomu neprikladá veľký význam, hoci je to závažný signál, že v tele sa deje čosi čo nemá veľa spoločné so zdravím.

SAMO a SATO to vyriešia

Mnohí ľudia so závažnými zdravotnými problémami mi hovoria, že problémy so spánkom ich “trápili – netrápili” roky. Samozrejme najlepšia taktika, ktorú ľudia poznajú, je nechať “veci vyhniť”. Jednoducho povedané počkať na 2 japonských bratov “SAMO SATO” a “SATO SAMO” nech to napravia za nás.

Problémy so spánkom sú znakom deficitu energie v mozgu. Ten neraz vzniká ako následok nešpecifických zápalových reakcií v mozgu. Zápal blokuje tvorbu energie. Mozog trpí a prejaví sa to poruchami spánku. Ľudia sa neraz vyhovárajú na stres. Ale zabúdajú na to (resp. nevedia), že stres je tiež spúšťačom zápalov a podnetom na blokovanie tvorby energie. Preto sú vystresovaní ľudia stále unavení, podráždení.

Poruchy spánku aj pri depresii

Čoraz viac sledujem, že ľudia so závažnými problémami ako depresie, poruchy pamäte, koncentrácie, Alzheimer, Parkinson, alebo srdcovo cievne choroby dlhé roky trpia poruchami spánku. Dokonca títo ľudia, keď zistia, že v tom nie sú samy (poznajú okolo seba ľudí čo poruchami spánku trpia tiež) dokonca to považujú za normálne.

Priatelia, ak trpíte poruchami spánku ako budenie v noci, chrápanie, vytekanie slín, spánkové apnoe (krátke zastavenie dychu), nutkanie chodiť na záchod a podobne neberte to na ľahkú váhu. Ignorovanie týchto signálov sa vám jedného dňa preklopí do oveľa väčších problémov.

 

S prianím pevného zdravia pre Vás pripravil

Andrej Medveď a jeho team
tel. 0911 295 859
andrej.medved9@gmail.com

Leave a Reply

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.