Prosím neubližujte svojím deťom

Prosím neubližujte svojím deťom

Prosím neubližujte svojim deťom !

Nepríjemné rozhovory, vyššia fyzická záťaž, vybavovanie po úradoch, vyhýbanie sa konfliktom, neochota drať sa dopredu sú všetko pre človeka stresové záťaže. No pre mnohých z vás sú to extrémne nepríjemné veci a mnohí z vás sa tomu vyhýbate. Prečo?

To, či človek je ochotný ísť do akcie a zvládať stresovú záťaž závisí aj od jeho enzymatickej výbavy. Enzýmy si veľa ľudí spája s trávením. Toto je nám asi najbližšie. Enzýmy však v tele zabezpečujú aj mnohé iné dôležité úlohy. Pri záťaži – strese sa vždy tvorí veľa voľných radikálov. Voľné radikály sú agresívne častice, ktoré ak sa neodstránia, poškodzujú organizmus a spúšťajú zápaly.

Za ich odbúravanie sú zodpovedné mnohé enzýmy. Ak niektoré z nich chýbajú alebo sú oslabené, voľné radikály začnú poškodzovať bunky, spúšťajú zápaly, blokujú výrobu energie a tak človeka vyčerpávajú. V skutočnosti únava na začiatku človeka chráni pred zvýšenou záťažou a tým aj vysokým poškodením tela. Samozrejme treba rozlišovať prirodzenú únavu a chronickú únavu.

Ľudia by mali o tomto fenoméne vedieť. Najmä rodičia, ktorí spájajú budúcnosť svojho dieťaťa s povolaniami s vysokou stresovou záťažou. Ak chcete mať z dieťaťa vrcholového športovca, špičkového manažéra, právnika alebo aby vykonávalo inú vysoko stresovú robotu, môžete svojmu dieťaťu ublížiť viac akosi myslíte.

Deti dokážu napĺňať sny svojich rodičov, ale cena za úspech môže byť vysoká. Zranenia pri športe, zmeny psychiky, agresivita, apatia, únava, depresie, vyhorenie, u športovcov časté zranenia ba dokonca srdcové zlyhanie a smrť. Toto sú všetko možné následky. A niekedy by stačilo tak málo. Dať vyšetriť, či tieto deti majú na to, aby zvládali vysoký stres, dostatočnú enzymatickú výbavu.

Určite dostanem otázku kde by sa to dalo zistiť na Slovensku. Kontaktujte ma, dám vám vedieť.

 

S prianím pevného zdravia pre Vás pripravil

Andrej Medveď a jeho team
www.abczdravia.sk
www.weltfit.sk
tel. 0911 295 859…….ak máte otázku bez hanby zavolajte
andrej.medved9@gmail.com

Leave a Reply

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.