Rastlinný olej môže mať pre zdravie fatálne následky

Rastlinný olej môže mať pre zdravie fatálne následky

Vyhnite sa starým olejom. Ich následky môžu mať pre vás fatálne následky.

Rastlinné oleje patria medzi populárne potraviny. Makový, sézamový, orechový a iné oleje sú považované za alfu a omegu zdravej výživy. Všade počujete, že obsahujú zdraviu prospešné omega 6 mastné kyseliny, ktoré prospievajú cievam a srdcu. Tých chválospevov na tieto oleje je veľa a momentálne ma všetky ani nenapadajú.

Väčšina ľudí používa tieto oleje v studenej kuchyni. Myslia si, že keď ich tepelne nebudú upravovať, že sú tým najzdravším čo telu môžu dať. Oleje alebo mastné kyseliny sú pre telo veľmi dôležité. Sú základným stavebným kameňom našich buniek, hormónov a v neposlednom rade sú zdrojom energie. Ak však tuky stoja, začnú sa kaziť. Obzvlášť citlivé sú nato práve oleje s vysokým obsahom nenasýtených omega 6 mastných kyselín.

Rastlinný olej môže v tele spustiť zápal

Státím vznikajú jedovaté aldehydy. Tie spúšťajú v tele zápalové procesy a poškodzujú cholesterol. Ten potom v tele spúšťa zápaly. Je paradoxné, že omega 6 mastné kyseliny, takto môžu spustiť dokonca aterosklerózu !!! Ak sa dostanú do tela v kritickom množstve zápalom nič nebráni aby naplno rozvinuli svoju ničivú silu.

Poškodzovanie tukov aldehydmi je pre zdravie človeka veľmi nebezpečné, lebo tuky sú základným stavebným kameňom mozgu či nervových buniek. Zápaly vedú k zmenám psychiky, bolestiam hlavy, neurodegeneratívnym ochoreniam ale aj stratám fyzického výkonu. To môžu vidieť športovci, ktorý intenzívne trénujú a ich výkonnosť nerastie a objavujú sa u nich zdravotné komplikácie.

Jednou z mála látok, ktorá dokáže tento proces ničenia tukov v tele zastaviť je gamtokoferol. Samozrejme je dôležité odstrániť aj spúšťače. Ak sa už neviete vzdať svojich rastlinných olejov pridajte si 2 čajové lyžičky TocoProtectu od Dr.Jacobsa do v porcie vášho obľúbeného oleja. Dodáte vysoké množstvo gamatokoferolu. Ten pomôže chrániť telo pred zápalmi.

Môžete si ho kúpiť tu: http://www.abczdravia.sk/kategoria/oleje/tocoprotect-olej-250-ml/

 

S prianím pevného zdravia pre Vás pripravil

Andrej Medveď a jeho team
www.abczdravia.sk
www.weltfit.sk
tel. 0911 295 859…….ak máte otázku bez hanby zavolajte
andrej.medved9@gmail.com

Leave a Reply

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.