Stres – prečo je ťažké dostať sa z neho?

Stres – prečo je ťažké dostať sa z neho?

Stres je pre zdravie organizmu veľmi nebezpečný. Vyčerpáva organizmus, spúšťa zápaly, mení psychiku človeka, znižuje výkonnosť.

Stres a čo sa pri ňom deje

Čo sa deje pri strese. Každá stresová reakcia vedie k vyplaveniu stresových hormónov – adrenalínu a noradrenalínu do krvi. Ich úlohou je zabezpečiť dostatok energie nezvládnutie stresovej situácie. Stres je pre organizmus ohrozením a zvýšenie tvorby energie má za úlohu zabezpečiť zvládnutie stresu. Zvýšenie tvorby energie sa deje prostredníctvom vápnika.

Stresové hormóny “natlačia” vápnik do bunky, ten spustí tvorbu energie. Ak v tele chýba horčík, telo nevie regulovať tento proces. Vedie to k začarovanému kruhu. Stresové hormóny natlačia vápnik do buniek, to uvoľní ďalšie stresového hormóny a tie zase posilňujú natláčanie vápnika do buniek.

Tento začarovaný kruh stresu bude prebiehať aj keď bude chýbať podnet na spustenie stresu v podobe nasrdeného šéfa, nervózneho partnera, negatívnych správ v médiách a podobne. Stačí tak málo. Nedostatok horčíka.

Na dobré zvládanie stresu je teda dostatok horčíka nevyhnutný. Ak ho nedodáme, nedokážeme sa dostať zo začarovaného kruhu stresu.

Chutná varianta ako si zabezpečiť dostatok horčíka je aj BasenGold od Dr.Jacobsa. V 3 chutných cmúľacích pastilkách nájdete okrem vysokého množstva horčíka aj vápnik, draslík, zinok, bór, kremík, vitamín D,K, C, B1 a kurkumín. Bór a kremík predurčuje tento výrobok ako ideálne riešenie pre ľudí s osteoporózou.
BasenGOLD si môžete zakúpiť tu: http://www.abczdravia.sk/kategoria/mineraly/basengold-tablety-na-cmulanie-s-mangovou-prichutou/

 

S prianím pevného zdravia pre Vás pripravil

Andrej Medveď a jeho team
www.abczdravia.sk
www.weltfit.sk
tel. 0911 295 859…….ak máte otázku bez hanby zavolajte
andrej.medved9@gmail.com

Leave a Reply

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.