Traja statoční pre vašu imunitu

Traja statoční pre vašu imunitu

Zinok, selén a vitamín D – traja výnimoční pomocníci pre vaše zdravie.

Zinok


Stopový prvok zinok hrá veľmi dôležitú úlohu v imunitnom systéme. Zinok má rozhodujúci význam pre celistvosť sliznice, pričom celistvosť sliznice je jednou z kľúčových podmienok na to aby sa nám patogény nedostali do tela! V klinickej štúdii s ľuďmi vo veku od 65 do 82 rokov malo denné dopĺňanie 10 mg zinku počas siedmich týždňov jasne pozitívny vplyv na imunitný systém. Bolo možné dokázať zníženie uvoľňovania zápal podporujúcich látok a zlepšenú kontrolu imunitnej reakcie. Reakcia adaptívnej imunity na antigény sa zlepšila. Zinok pôsobí proti zápalom. V porovnaní s rôznymi protizápalovými liekmi, dopĺňanie zinku nevedie k všeobecnému utlmeniu imunitnej odpovede. Dopĺňanie zinku zlepšuje reakciu imunity na patogény a znižuje výskyt infekcií.

Selén


Počas pohlcovania patogénov bunky imunitného systému uvoľňujú veľké množstvo kyslíkových radikálov: Robia to preto, aby tieto patogény kyslíkovými radikálmi poškodili. Lenže kyslíkové radikály nepoškodzujú len patogény, ale aj vlastné bunky tela a tkanivá. Nato aby nedochádzalo k poškodeniu telových buniek ale len patogénov je potrebné aby si telo vedelo vyrábať látky, ktoré tomu zabráni. Osobitnú úlohu v obrane tela pred poškodením buniek, tkanív, tela látkami, ktoré sa tvoria nielen pri infekciách zohráva selén. Na správne fungovanie selénom podmienených ochranných mechanizmov tela sú potrebné hladiny selénu v rozmedzí 100-130 μg / l. pritom pri skúmaní obyvateľov časti strednej Európy (oblasť Brandenburska) sa ukázalo, že ich hladina sa pohybovala v v rozmedzí 60–80 μg / l čo je málo.

Vitamín D


Je obzvlášť dôležitý pre reguláciu imunitnej reakcie bunkami získanej imunity. Znižuje tvorbu buniek získanej imunity o ktorých sa hovorí ako o príčine rozvoja ochorenia u pacientov s autoimunitnými ochoreniami aj u pacientov s COVID-19. Vitamín D podporuje tvorbu buniek imunitného systému s protizápalovými účinkami, ktoré potláčajú nadmernú aktiváciu imunitného systému. V tomto https://www.medvednatural.sk/akcia-vitamin-d3-forte-20-ml/ v spojení s https://www.medvednatural.sk/forimun-60-kapsul/ nájdete tak selén (100mcg na dennú dávku), zinok (15mg na dennú dávku) ako aj vitamín D3 (600 kvapiek v balení a v jednej kvapke je 2000 I.U vitamínu D3) ako aj ďalšie dôležité látky na správne fungovanie imunitného systému. A keďže dostávam často otázku či môžu aj deti, tak áno, môžu. Od 3 rokov v pohode.

S prianím pevného zdravia

Andrej Medveď a jeho team

www.andrejmedved.sk

www.medvednatural.sk

tel. 0911 295 859

andrej@andrejmedved.sk

Leave a Reply

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.