Tráviace problémy – aj toto môže byť príčinou

Tráviace problémy – aj toto môže byť príčinou

Tráviace problémy ako je zápcha alebo hnačka trápia mnohých ľudí. Niekedy sa striedajú hnačky so zápchami a ľudí trápi nafukovanie, škŕkanie v črevách a vyprázdňovanie môže bolieť. Aj po vyprázdnení u ľudí nenastáva uvoľnenie. Hnačky sa často dostavia resp. zhoršujú pri stresových situáciách. Zápchy bývajú neraz veľké a človek chodí na záchod iba 1-2x týždenne. Ľudia, ktorí trpia týmito problémami vykazujú aj psychickú labilitu. Preto neraz končia u psychológov alebo psychiatrov.

Ak by niektorí z nich spomenul výživovému poradcovi svoje problémy, určite by mu odporučil probiotiká a vlákniny na úpravu stolice. Lenže ani toto nemusí stačiť, lebo tento problém je oveľa komplikovanejší. Skúsim vám zrozumiteľnejšie ukázať, prečo niekedy terapia s probiotikami a vlákninou vôbec nemusí priniesť želaný výsledok.

Tento problém môže vznikať aj nadmerným vstupom vápnika do bunky a zvýšenou tvorbou voľných radikálov s obsahom dusíka. Voľné radikály sú jedovaté látky schopné bunky poškodiť. Nadmerným vstupom vápnika do bunky sa mení správanie buniek. Rovnako sa mení správanie buniek, ak sú zaplavené voľnými radikálmi s obsahom dusíka. Prejavy môžu byť rôzne. Tieto zmeny správania sa môžu prejaviť ako:

  • úzkosť
  • depresie
  • bolesť
  • únava
  • poruchy koncentrácie
  • poruchy učenia
  • agresivita
  • výskyt alergických reakcií
  • ale aj syndróm dráždivého čreva

Práve syndróm dráždivého čreva je zdravotný problém, ktorý zodpovedá popisu na začiatku môjho článku. Preto pri stratégii zbavovania sa tohto problému by sme mali brať do úvahy to, čo sa deje. A to je zvýšený vstup vápnika do bunky a tvorba voľných radikálov s obsahom dusíka.

Preto odporúčam ako terapeutickú stratégiu okrem iného zvýšiť prísun horčíka. Lenže nie každý horčík je rovnako účinný v brzdení vstupu vápnika do buniek. Horčík nikdy nekonzumujeme v čistej forme, ale vo forme solí alebo sa horčík viaže na bielkoviny.
Medzi najlepšie formy horčíka, ktoré regulujú vstup vápnika do buniek patrí malát a glycinát horčíka. Voľné radikály s obsahom dusíka vám pomôže regulovať bioaktívny vitamín B12. Ten si môžete kúpiť tu http://www.abczdravia.sk/kategoria/vitaminy/b12-metylcobalamin-mecobalactive/

Malát a glycinát horčíka nájdete v Multimagnesiu od Medved natural. Objednať si ho môžete tu: http://www.abczdravia.sk/kategoria/mineraly/multi-magnesium/

Riešenie problémov je niekedy naozaj zložitejšie ako si myslíme. Ale neznamená to, že je to nemožné. Preto ak nezaberú probiotiká a vlákniny, treba zvoliť inú stratégiu.

 

S prianím pevného zdravia pre Vás pripravil

Andrej Medveď a jeho team
tel. 0911 295 859
andrej.medved9@gmail.com

Leave a Reply

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.