Depresia a únava – prečo pribúda ľudí s antidepresívami?

Depresia a únava – prečo pribúda ľudí s antidepresívami?

Prečo dnes veľa ľudí berie antidepresíva a konči na psychiatrii?

Každý rok narastá počet ľudí, ktorí sú vyčerpaní, chronickí unavení, vyhorení a bez energie. Väčšinou končia na psychiatrii. Počet predpisovaných psychiatrických liekov stúpa závratným tempom. Prečo je to tak?

Opäť sa vrátim tak ako v iných článkoch čo som písal k zápalu. Pri zápale sa tvorí veľmi veľa voľných radikálov. Voľné radikály sú jedovaté látky. Zápal si predstavte ako oheň. Voľné radikály si predstavte ako dym uvoľňujúci sa pri horení. Chronický zápal sa vyznačuje tým, že sa neustále tvorí veľa jedovatého dymu – voľných radikálov. Určite ste videli oheň, ktorý tleje a tvorí sa veľa dymu. Horí dlho, smrdí a nehreje. Nikto ho nemá rád.

V tele existujú tzv. tiché zápaly. Horia ako nepodarený oheň. Oheň nehreje (vy nemáte teplotu) ale tvorí sa veľa dymu (voľných radikálov). Vy sa pri takomto ohni neviete nadýchnuť lebo sa neustále dusíte. To isté platí o vašich bunkách.

Bunky sa dusia a nevedia vyrobiť dostatok energie. Môžu za to jedovaté voľné radikály. Tie dusia bunky v celom tele. A aký je výsledok? Bunky vytvoria o 25-30% menej energie. Strata energie, vitality, únava a vyčerpanie sú teda znakom prebiehajúceho zápalu. Ak trpíte nedostatkom energie, únavou, náladu máte na bode mrazu rozhodnete sa, že idete za lekárom. Bohužiaľ medicína to rieši najabsurdnejšie ako sa dá. Pošlú vás na psychiatriu.

Ak by lekári zmerali tvorbu energie v bunkách, vedeli by, že únava, skleslosť alebo strata vitality nie je psychiatrický problém, ale preťaženie tela jedmi, ktoré sa tvoria pri zápaloch a tie blokujú tvorbu energie.

Zapamätajte si: Strata výkonnosti organizmu, únava, strata vitality, poruchy koncentrácie sú častým znakom zápalu. Porucha tvorby energie sa dá laboratórne merať a je to znak zápalu. Bohužiaľ na to neexistujú lieky, tak sa to nerobí, lebo niet čo predpísať. Oveľa ľahšie je urobiť s človek blázna. Tam je liekov na predpisovanie dosť.

 

S prianím pevného zdravia pre Vás pripravil

Andrej Medveď a jeho team
www.abczdravia.sk
www.weltfit.sk
tel. 0911 295 859…….ak máte otázku bez hanby zavolajte
andrej.medved9@gmail.com

Leave a Reply

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.