Únava – príčinou môže byť aj zápal

Únava – príčinou môže byť aj zápal

Toto ste o únave netušili. Po prečítaní nasledovných riadkov zmeníte na únavu pohľad.

Únava sa stáva čoraz častejšie nechceným spoločníkom moderného človeka. Pri komunikácii s ľuďmi som pozoroval, že nikoho nenapadla otázka, ako je to možné, že napriek dostatku energie v podobe prebytku jedla, ľudia trpia únavou.

Únavu nikto nepovažuje za závažný a komplikovaný problém. Dokonca mnohí si myslia, že prejde sama od seba. Opak je však pravdou. Únava nikdy nevzniká náhodou a pokiaľ nie je výsledkom náhodne prebdenej noci a trvá dlhšie, je únava signálom, že niečo nie je v tele v poriadku.

Jedným zo spúšťačov únavy je zápal. Pri zápale sa tvorí veľmi veľa jedovatých látok. Tieto nazývame voľné radikály. Ich tvorba nie je samovoľná a nezmyselná. V minulosti sa “počítalo” s tým, že voľné radikály budú zabíjať patogény, ktoré do tela vniknú. Príroda nepočítala s tým, že človek si vytvorí ďalšie spúšťače zápalu ako sedavú prácu, elektrosmog, rôzne chemikálie a podobne. Spúšťače zápalu, ktoré si vytvoril človek pôsobia na človeka neustále. Preto vznikajú v tele chronické zápaly. Pri nich sa tvoria neustále nadmerne voľné radikály (chronicky).

Pri chronickej tvorbe voľných radikálov dochádza k tomu, že sa zablokuje premena energie z potravy na bioenergiu, ktorá dodáva človeku vitalitu. Výsledkom môže byť napr. nechutenstvo, obezita ale aj únava a zmeny psychiky. Neznalý človek podceňujúci tento jav neraz končí na psychiatrii. Unavený, vyhorený a zlomený životom. Bohužiaľ medicína mu opäť neponúkne žiadne riešenie jeho problémov, ale len oblbováky.

Za každou únavou by sa mal vždy hľadať zápal a mali by sa vykonať komplexné protizápalové opatrenia. Bez komplexných protizápalových opatrení si s únavou človek neporadí.

Medzi najsilnejšie protizápalové látky patrí kurkumín. Kurkumín s vysokou biologickou dostupnosťou nájdete v Neuracure od Dr.Jacobsa. Je o 6300% lepšie využiteľný ako bežný kurkumín. Môžete si ho kúpiť tu: http://www.abczdravia.sk/kategoria/rastlinne-extrakty/neuracur/

 

 

S prianím pevného zdravia pre Vás pripravil

Andrej Medveď a jeho team
www.abczdravia.sk
www.weltfit.sk
tel. 0911 295 859…….ak máte otázku bez hanby zavolajte
andrej.medved9@gmail.com

Leave a Reply

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.