Viete čo sa deje v mozgu počas stresu?

Už v stave pokoja náš mozog spotrebuje asi 20% vdychovaného kyslíka a asi 50% dostupného cukru v krvi. Pri strese sa spotreba kyslíka zvýši na 50% a spotreba krvného cukru až na 90% ! Mozog pri strese potrebuje veľa energie.

Lenže dramaticky sa nezvýši len spotreba cukru a kyslíka. Zároveň sa dramaticky zvyšuje aj tvorba voľných radikálov. Voľné radikály sú jedovaté látky, ktoré ak nie sú zlikvidované dokážu poškodiť bunky (mozog). Preto sa dramaticky zvyšuje aj spotreba likvidátorov voľných radikálov, ktoré voláme antioxidanty.

Ak nie je dostatok antioxidantov, vzniká oxidačný stres. Oxidačný stres je deštrukcia – rozpad. Prvými obeťami tejto deštrukcie sú energetické centrá buniek – mitochondrie. Výsledkom je znížená tvorba energie. Takto klesá výkonnosť mozgu. Ak sa toto deje pravidelne, zotavenie po strese trvá čoraz dlhšie. A jedného dňa sa to dostaví. Príde syndróm vyhorenia.

Bez účinnej antioxidačnej ochrany nie je možné zvládať stres bez toho, aby sme nepocítili následky na zdraví.

Jeden z najsilnejších antioxidantov na svete je arónia. Je silnejšia ako čučoriedky či tropické ovocie. Arónia-Elixier od Dr.Jacobsa obsahuje účinnú zmes antioxidantov. Z jednej fľaše urobíte 15 litrov chutného nápoja plného antioxidantov. tento nápoj je mimoriadne vhodný aj pre deti. V zime sa dá pripraviť ako teplý nápoj.

Tento výrobok si môžete objednať tu: https://www.abczdravia.sk/kategoria/rastlinne-extrakty/aronia-elixier-500-ml/

 

S prianím pevného zdravia pre Vás pripravil

Andrej Medveď a jeho team
www.abczdravia.sk
www.weltfit.sk
tel. 0911 295 859…….ak máte otázku bez hanby zavolajte
andrej.medved9@gmail.com

Leave a Reply

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.