Vitamín B-komplex pre zdravé kosti

Vitamín B-komplex pre zdravé kosti

Nedostatok týchto vitamínov môže mať fatálny následok na zdravie vašich kosti. Doplnte si ich a vaše kosti sa vám odvďačia.

Kvalita kostí nezáleží len od množstva minerálov, ale aj vitamínov skupiny B. Zdravie akejkoľvek bunky závisí od dobrého metabolizmu. Platí to aj pre bunky kosti. Kosť je nielen neživý vápnik, ale aj živé kostné bunky – osteoblasty.

Bez dostatku vitamínov skupiny B metabolizmus buniek dobre nefunguje, čo sa prejaví aj na zdraví kostí. A čo hovoria štúdie? Tu sú niektoré závery:

  • Nedostatok vitamínu B6 súvisel so zvýšeným rizikom zlomenín
  • Nedostatok vitamínu B6 zvýšil riziko fraktúr bedra o 73%, nedostatok vitamínu B12 dokonca o 89%
  • Počas dvojročného dávkovania vitamínov B9 a B12 u pacientov s mozgovou príhodou, sa znížilo riziko zlomeniny bedrového kĺbu na 1/5
  • Nedostatok vitamínov skupiny B viedlo k zníženiu hustoty kostí
  • Deficit vitamínov B6, B9 a B12 súvisel s nízkou hustotou kostí bedrovej chrbtice

A prečo je zdravie kostí dôležité? Na následky osteoporózy umiera viacej ľudí ako na rakovinu!!! Najma zlomeniny vo vyššom veku neraz končia smrťou pacienta.

B vitamíny sú ďaleko dôležitejšie ako si myslíte. Ukázal som Vám to na kvalite kostí. Vitamín B-komplex v aktivovanej forme si môžete zakúpiť tu: https://www.abczdravia.sk/kategoria/vitaminy/vitamin-b-komplex/

 

S prianím pevného zdravia pre Vás pripravil

Andrej Medveď a jeho team
www.abczdravia.sk
www.weltfit.sk
tel. 0911 295 859…….ak máte otázku bez hanby zavolajte
andrej.medved9@gmail.com

Leave a Reply

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.