Vitamín B12 na posilnenie imunity

Aj tento vitamín posilňuje imunitu, vie to o ňom málo kto a ľudia často trpia jeho nedostatkom.

Imunita je zložitý systém pozostávajúci z mnohých buniek imunitného systému. K bunkám imunitného systému patria aj tzv. NK bunky.

Slovo NK je odvodené od slova natural killer čo znamená prirodzení zabijaci. Tieto bunky imunitného systému zabíjajú bunky napadnuté infekciou. Tvoria sa v kostnej dreni a chránia organizmus pred vírusovými infekciami a rakovinou.

Výkonnosť a aktivita buniek imunitného systému závisí aj od vitamínov. Ak ochorieme každý vie, že si má dať vitamín C. Podávanie vitamínu C zľudovelo. Lenže rovnako je dôležitý aj vitamín B12. O tomto vie len málokto.

Vitamín B12 patrí zároveň medzi najviac nedostatkové vitamíny. Je to dané vysokou mierou stresu, znečistením životného prostredia, nevhodnou stravou, užívaním liekov a podobne. Výsledkom nedostatku vitamínu B12 môžu byť chronnické neinfekčné zápaly a znížená schopnosť likvidovať choré bunky.

Vynikajúcim spôsobom ako si doplniť vitamín B12 je MecobalActive od Dr.Jacobsa. Môžete si ho kúpiť tu:  http://www.abczdravia.sk/kategoria/vitaminy/b12-metylcobalamin-mecobalactive/

Vynikajúco chutí a deti ho budú milovať.
S prianím pevného zdravia pre Vás pripravil

Andrej Medveď a jeho team
tel. 0911 295 859
andrej.medved9@gmail.com

Leave a Reply

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.