Vitamín B12 proti únave

Unavený, hlúpy, zabudlivý a depresívny vďaka liekom?

Čoraz viac ľudí sa stretáva s nasledovnými problémami ako
– únava
– zmeny nálad
– plačlivosť
– zábudlivosť a poruchy pamäte
– poruchy spánku
– mierne závraty
– pocit neistoty pri chôdzi
– hučanie v ušiach a hlave
– demencia

Sú to prejavy mozgovej encefalopatie. Mozgová encefalopatia je označenie pre poruchy spôsobené poškodením mozgového tkaniva. Ako môžu toto ovplyvniť lieky?

Mnohé lieky ovplyvňujú vitamín B12. Sú to najmä lieky na znižovanie kyslosti žalúdka predpisujúce sa pri pálení záhy, helicobakterovi či pálení žalúdka, ďalej sem patria lieky na znižovanie cholesterolu, vysokého krvného tlaku alebo aj lieky na zvyšovanie potencie.

Tieto lieky veľmi zasahujú do toho čo sa deje s vitamínom B12. Vznikajú vysoké deficity vitamínu B12 a násedkom toho sa v tele začne hromadiť látka s názvom malonyl-koenzým-A. A práve táto látka zohráva významnú úlohu pri problémoch, ktoré som opísal na začiatku článku. Malonyl-koenzým-A spôsobí, že sa v mozgových bunkách zablokuje tvorba energie. Výsledky tejto blokácie som už spomenul na začiatku článku.

Ak by ste si pozreli štatistiky predpisovaných liekov tak by ste zistili, že lieky, ktoré som spomínal patria medzi najčastejšie predpisované lieky. Samozrejme nie sú jediné. Ja sa dnes už nečudujem keď vidím aké majú ľudia problémy, že prečo je to tak. Nuž čaká nás zaujímavá budúcnosť. Národ so zlou pamäťou, s narušenou psychikou a navyše unavený.

Ak hľadáte kvalitný vitamín B12 môžete si ho kúpiť tu http://www.abczdravia.sk/…/b12-metylcobalamin-mecobalactive/. V tomto doplnku výživy je použitý najkvalitnejší, najčistejší najstabilnejší vitamín B12 vyrábaný v Európe fermentáciou.

s prianím pevného zdravia pre Vás pripravil

Andrej Medveď a jeho Team

tel. 0911 295 859

info@weltfit.sk

Leave a Reply

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.