Vitamín D3 – ako sa pred ním bránia vírusy a parazity ?

Vitamín D3 – ako sa pred ním bránia vírusy a parazity ?

Vírusy a mnohé plesne v rámci svojho boja o prežitie sa snažia oslabiť imunitu. Ako to robia? Majú na to vymyslený dômyselný systém.

Imunitné bunky, tak ako všetko v našom tele, sú riadené aj hormónmi. Jedným z najdôležitejších hormónov, ktorý riadi výkonnosť imunity je vitamín D3. Aby vitamín D3 mohol zabezpečiť vysokú výkonnosť imunity, a tým aj schopnosť imunity likvidovať vírusy, parazity a plesne, musí sa dosať do buniek imunitného systému.

Mohli by sme ho prirovnať k poslovi, ktorý ak zostane pred domom, správu neprinesie. Tak ako posol musí vojsť cez dvere dnu, aj vitamín D3 musí vojsť do bunky cez špeciálne dvere. Tie dvere sa volajú receptory (VDR receptory).

Vírusy a parazity (Epstein-Barov vírus, herpetické vírusy, plesne ako Aspergiluss, borélie a podobne) narušia tieto dvere – receptory, čím znížia výkonnosť imunity. V tele pritom môže byť aj dostatok vitamínu D3. Ten sa však nemá ako dostať do bunky dnu s posolstvom.

Preto pre ľudí trpiacich boreliózou, mononukleózou alebo inými vírusovými ochoreniami je dôležitou stratégiou pri posilňovaní imunity zvyšovať schopnosť buniek prijímať vitamín D3.

Toto dokáže zabezpečiť aj kurkumín. Kurkumín zlepšuje schopnosť prijímať vitamín D3 do buniek. V Neuracure od Dr.Jacobsa nájdete veľmi dobre využiteľný kurkumín. Telo ho dokáže využiť o 63-násobne lepšie ako bežné doplnky výživy. Toto je dokázané v klinických štúdiách. Neuracur od Dr. Jacobsa s patentovaným kurkumínom. Zakúpiť si ho môžete tu:

https://www.abczdravia.sk/kategoria/vitaminy/vitamin-d3-kvapky/

Kurkumín by mal byť neoddeliteľnou súčasťou tých ľudí, ktorý trpia chronickými zápalmi a infekciami.

 

S prianím pevného zdravia pre Vás pripravil

Andrej Medveď a jeho team
www.abczdravia.sk
www.weltfit.sk
tel. 0911 295 859…….ak máte otázku bez hanby zavolajte
andrej.medved9@gmail.com

Leave a Reply

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.