Výživa nielen pre telo ale aj psychiku

Výživa nielen pre telo ale aj psychiku

Výživa nielen pre telo, ale aj psyché

Vitamíny skupiny B hrajú v súčasnosti dôležitú úlohu, lebo pri strese v akejkoľvek forme výrazne stúpa ich potreba. Ak so hovorí o strese, je to nielen psychický stres, ale akákoľvek situácia, ktorá ohrozuje človeka ako:

  • strava bohatá na cukry a jednoduché sacharidy (biely chlieb, cestoviny, pizza), či nadmerná konzumácia bielkovín
  • chronické zápaly ako sú aj alergie, ale aj všetky ochorenia vrátane bolesti hlavy, predmenštruačný syndróm, problémy so štítnou žľazou
  • nadmerný hluk
  • záťaže jedovatými chemikáliami či ťažkými kovmi

Vitaminy skupiny B sú z tela vyčerpávané mnohými liekmi. Vysoká potreba vitamínov B je pri športe, pri nadmernej psychickej či fyzickej záťaži. Nedostatok vitamínov skupiny B spôsobuje aj tráviace problémy.

Nedostatok vitamínov B v tele spôsobí:

  • vznik zápalov
  • zníži sa detoxikačná schopnosť
  • zvýši sa tvorba voľných radikálov
  • pociťujeme nedostatok energie a únavu
  • zmeny psychiky a nálad

Pritom nedostatok jedného vitamínu B môže spôsobiť nedostatok ďalšieho. Napríklad nedostatok vitaminu B2 spôsobí aj nedostatok vitamínu B6. Ako? Aby sa vitamin B6 mohol v tele využiť, je potrebné, aby sa aktivoval v pečeni. A v tomto mu pomáha práve vitamín B2. Takto sa môže stať, že pri zvýšenej spotrebe vitamínu B6 sa vyčerpá aj vitamín B2. Vitamín B2 je dôležitý pri detoxikácii, výrobe energie, zabezpečuje antioxidačnú ochranu tela. Preto je dobré podávať vitamíny skupiny B komplexne.

Vitamín B komplex v bioaktívnej forme si môžete zakúpiť tu: https://www.abczdravia.sk/kategoria/vitaminy/vitamin-b-komplex/

Je to oveľa účinnejšia forma vitamínov skupiny B, čiže pre telo sú oveľa lepšie využívané a navyše sa tam nachádzajú vo vysokých dávkach. Bežné doplnky výživy obsahujúce 100% odporučenej dennej dávky. Budia dojem, že dobre zásobujú telo živinami, ale vôbec to tak nie. Ak majú vitamíny pôsobiť terapeuticky, ich dávka musí byť oveľa oveľa vyššia ako 100% odporúčanej dávky.

S prianím pevného zdravia pre Vás pripravil
Andrej Medveď a jeho team
www.weltfit.sk
www.abczdravia.sk
www.andrejmedved.sk

Leave a Reply

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.