Zabráňte starnutiu pomôžu polyfenoly

Zabráňte starnutiu pomôžu polyfenoly

Zabráňte aby vaše telo rýchlo starlo a buďte dlho mladí a vitálni.

Starnutie je prirodzený proces. V podstate starneme od narodenia. Túžba ľudí zostať mladými je naozaj asi nikdy nekončiaca. Ľudia hľadajú cesty ako predísť starnutiu alebo ho aspoň sčasti odvrátiť. Na zrýchlenom starnutí resp. na procese starnutia sa podieľa aj glykácia. Čo to je tá glykácia?

Glykákácia je poškodzovanie tukov a bielkovín cukrom. Naše telo je zložené z vody, minerálov a stavebnými prvkami sú tuky a bielkoviny. Z bielkovín sa skladajú svaly, cievy, orgány ale aj DNA, tuky sú súčasťou nervových buniek, hormónov a podobne.

Cukor (sacharidy) sa v tele vyskytujú len zriedka ako núdzová energetická zásoba v svaloch, pečení a do tela ho dostávame cez potravu ako zdroj energie. A práve cukor má nepríjemnú vlastnosť. Dokáže sa naviazať na tuky a bielkoviny. Takto sa vytvoria nefunkčné tuky a bielkoviny. Tento proces nazývame glykácia.

Cez glykáciu sa napr. znefunkčňujú červené krvinky a horšie prenášajú kyslík Toto poznajú najmä diabetici. Lenže nielen hemoglobín je cieľom tejto deštrukcie. V postate celé telo trpí týmto procesom s postupom veku. Bunky sa tak stávajú nefunkčné. A nielen bunky ale všetko kde sú bielkoviny a tuky. Glykácia znefunkčňuje cievy, nervy, oči, kĺby a podobne.

Cez proces glykácie sa pomaly znefunkčňuje celé telo – telo starne. Tak ako sa postupne opotrebuje nejaký stroj. Ale proces glykácie sa dá spomaliť. Takto sa dá spomaliť aj starnutie. Navyše glykácia spúšťa v tele zápaly! Napr. glykácia sa podieľa na rozvoji a udržiavaní artritíd (zápalov kĺbov).

Polyfenoly spomaľujú proces glykácie

Jedným z najúčinnejších prostriedkov na spomalenie tohto procesu sú polyfenoly z granátového jablka. Dokážu výrazne spomaliť proces glykácie a tak spomaliť starnutie. V koncentrovanej forme si ich môžete kúpiť tu: https://www.abczdravia.sk/kategoria/rastlinne-extrakty/granaforte-100-ml/

 

S prianím pevného zdravia pre Vás pripravil

Andrej Medveď a jeho team
www.abczdravia.sk
www.weltfit.sk
tel. 0911 295 859…….ak máte otázku bez hanby zavolajte
andrej.medved9@gmail.com

Leave a Reply

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.