Zápal v tele – ako uhasiť

Zápal v tele – ako uhasiť

Zápal je ako oheň. Dobrý sluha, ale zlý pán. Zapáliť oheň nie je až také ťažké. Najmä dnes, keď na to máme lacné a rýchlo dostupné prostriedky ako zápalky, zapaľovače a rôzne rýchlo horľavé chemikálie. A ak sa k tomu pridá sucho a nedostatok zrážok, pre krajinu je to katastrofa.

Zápal v našom tele

To iste platí pre zápal v tele. Spustiť zápal v tele nie je problém. Tak ako pri ohni máme dnes na to vynikajúce možnosti, ktoré ponúka moderná doba. Naše jedlo je plné rýchlo a ľahko horľavých látok napr. jedál bohaté na rýchle sacharidy (napr. chlebík, sladkosti a podobne).

Navyše sucho v našom tele je čoraz väčšie. Nedostatok látok hasiacich zápaly ako napr. látok s antioxidačnými schopnosťami je v našej potrave čoraz častejšie. Viac zápalov, menej antioxidantov. Čo viac treba nato aby sa zo zápalov stala norma moderného človeka.

Sme svedkom ,že čoraz viac oblastí Zeme trpí suchom a rozsiahlymi požiarmi. Ak sa pozrieme okolo seba, trpí nielen Zem ale aj ľudia . Je šokujúce, že za oba javy môže moderný životný štýl postavený na ľahostajnosti k sebe a prírode okolo nás.

A na záver sa podelím čo ma včera zaujalo: “Štúdie ukazujú, že inzulín (hormón, ktorého úlohou je spratať z krvi cukor do buniek) spôsobuje vyplavovanie prozápalových cytokínov ako IL-6 , TNF -alfa (prozápalové cytokýny sú látky, ktoré spúšťajú a podporujú zápalovú reakciu v tele) . Pritom sa vytvárajú tzv. AGEs (AGEs sú scukrovatené bielkoviny poškodzujúce telo a spúšťajúce zápaly). Proces glykooxidácie (zvýšená tvorba voľných radikálov v dôsledku zvýšenia hladiny cukru) premení funkčné proteíny (bielkoviny), enzýmy, receptory (miesta, ktoré napr. ovplyvňujú vstup látok do bunky) atď. na nefunkčný proteínový odpad (Kristián F. Hanssen 2002)

Niektoré vhodné antioxidanty:

http://www.abczdravia.sk/kategoria/rastlinne-extrakty/granaforte-100-ml/

http://www.abczdravia.sk/kategoria/rastlinne-extrakty/aronia-elixier-500-ml/

 

S prianím pevného zdravia pre Vás pripravil

Andrej Medveď a jeho team
www.abczdravia.sk
www.weltfit.sk
tel. 0911 295 859…….ak máte otázku bez hanby zavolajte
andrej.medved9@gmail.com

 

Leave a Reply

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.